Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Legalna blondynka" zainspirowała kobiety do studiowania prawa

"Legalna blondynka" zainspirowała kobiety do studiowania prawa
Dla Reese Witherspoon rola w "Legalnej blondynce" ma największe znaczenie w karierze. (Fot. VALERIE MACON/AFP via Getty Images)
Film 'Legalna blondynka' bez wątpienia przyniósł duży rozgłos i popularność odtwórczyni głównej roli, Reese Witherspoon. Wydaje się, że miał także wpływ na zawodowe i życiowe wybory widzek. Filmowa Elle Woods miała zainspirować wiele kobiet do podjęcia studiów na wydziałach prawa.
Advertisement
Advertisement

Bohaterka "Legalnej blondynki", Elle Woods - z pozoru stereotypowa, rozpieszczona blondynka, członkini studenckiego bractwa - miała przede wszystkim bawić. Jednak jej upór i wiara we własne umiejętności okazała się niezwykle inspirująca dla widzów, którzy, podobnie jak ona, zapragnęli zgłębiać tajniki prawa.

W rozmowie z "People" Reese Witherspoon została zapytana o jeden z filmowych tytułów, który ma dla niej największe znaczenie. I choć aktorka może wymienić wiele ważnych i ambitnych kreacji, tą najważniejszą okazuje się być komedia z 2001 roku.

"Wiele osób zwracało się do mnie w sprawie Legalnej blondynki. Twierdzili, że dzięki temu filmowi poszli na studia prawnicze, że ten właśnie tytuł sprawił, że uwierzyli w siebie. Nie potrafię wyrazić, jaka to ogromna satysfakcja" - przyznała aktorka.

Wspomniany film bez wątpienia miał także istotny wpływ na karierę Witherspoon. Choć Reese już wcześniej należała do grona rozpoznawalnych aktorek, chociażby dzięki takim produkcjom, jak "Szkoła uwodzenia" czy "American Psycho", to rola Elle Woods sprawiła, że stała się dużą gwiazdą.

"Miałam 24 lata, rocznego synka i nagle ludzie znali moje imię, gdziekolwiek się pojawiłam. To była dla mnie ogromna życiowa zmiana" - stwierdziła.

Na początku kwietnia ujawniono, że "Legalna blondynka" powróci jako serial Amazonu. Firma Whiterspoon, Hello Sunshine będzie ten serial produkować.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 21.05.2024
GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement