Menu

Trening z mistrzem rzutów na matę

Trening z mistrzem rzutów na matę
Mameda Khalidowa fanom KSW nie trzeba przedstawiać. (Fot. Sergiusz Rydosz / Maidstone.pl)
Jak często zdarza wam się iść na imprezę, po której mimo ekstremalnego zmęczenia, obolałych mięśni i siniaków zadajecie pytanie: kiedy następna? Nie, nie mówię tu o podziemnym spotkaniu skrytych fanów sado-maso, ale fanów bardzo kontaktowego i popularnego sportu - MMA.
Reklama

Jeśli należysz do tego typu ludzi, którzy lubią się bardzo aktywnie zmęczyć i niemal na kolanach opuszczać salę gimnastyczną, to warto zainteresować się cyklicznymi treningami z najlepszymi z najlepszych. Do tego grona zdecydowanie można zaliczyć Mameda Khalidowa, którego fanom KSW nie trzeba przedstawiać.

Miałem okazję być na jednym z takich treningów zorganizowanych przez No1Event, który odbył się na sali w Aldershot. Na zajęcia przybyło kilkadziesiąt osób gotowych do przyjmowania wiedzy i ciosów od najlepszych.

Początkową fazę treningu, która była poświęcona walce w stójce poprowadził Paweł Derlacz z Berkut Arrachion Olsztyn, uznawany przez wielu za najlepszego trenera MMA w Polsce. Przekazywana przez niego wiedza była rzeczowa i konkretna. Bacznie obserwował trenujących na sali i udzielał im cennych wskazówek dotyczących poszczególnych technik.

Druga część treningu, to walka w parterze pod czujnym okiem Mameda Khalidowa. Żeby nie było tak różowo, to była ona poprzedzona morderczą rozgrzewką pod okiem mistrza. Przewroty, przysiady, gwiazdy i elementy jogi każdemu uczestnikowi dały nieźle w kość - świetny sposób na rewizję swojej kondycji, bo uwierzcie mi – łatwo nie było.

Mamed podszedł do treningu z pełnym profesjonalizmem, odpowiadał na dziesiątki pytań, demonstrował poszczególne techniki po wiele razy i podobnie jak Paweł Derlacz, postarał się, by każdy z uczestników mógł z nim osobiście przetrenować jeden z elementów walki w parterze.

Przy tego typu sporcie bardzo często przydarzają się drobne lub mniej kontuzje. Podobnie było i tym razem ale całe szczęście skończyło się na niewielkich obrażeniach, które można było załagodzić okładami z lodu. Po nikogo nie musiała przyjeżdżać karetka, a uczestnicy opuszczali matę z uśmiechem na twarzy.

Na trening w Aldershot przybyła także spora liczba fanów Mameda, dla których nadarzyła się wyśmienita okazja aby zobaczyć, jak wygląda rozgrzewka i trening Mistrza. Każdy miał okazję zrobić sobie z nim zdjęcie, chwilę porozmawiać i zadać pytania.

Stwierdzam, że takie seminaria, organizowane w przyjacielskiej i niemal rodzinnej atmosferze, są idealną okazją do treningu pod okiem bardzo doświadczonych zawodników i trenerów.

Wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami, wylewany wspólnie pot i możliwość aktywnego spędzenia czasu warte są kilku siniaków, które niemal każdy z sali wyniósł.

Brawa dla No1Event za zorganizowanie takiego spotkania i czekam z niecierpliwością na następne.

Filmowa relacja z treningu z mistrzem: 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.08 / 13

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.10.2020
GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

Sport


Reklama