Menu

Rzeczy, dzięki którym podróż samolotem minie szybciej

Rzeczy, dzięki którym podróż samolotem minie szybciej
Co robić podczas podróży samolotem?... (Zdjęcia: Getty Images)
Wielu z nas nie wie co ze sobą zrobić i jak zorganizować czas, który spędzimy zamknięci przez jakiś czas w metalowej konstrukcji wysoko na niebie...
Reklama

W dzisiejszych czasach latanie samolotami jest powszechne i tanie, więc podróżowanie nimi dla wielu z nas to naturalna rzecz. Jedne loty trwają krótko, więc ledwo osiągniemy wysokość przelotową, a już musimy zniżać lot w celu wylądowania. Inne loty wymagają od nas kilku, a nawet kilkunastu czasami godzin siedzenia w kabinie pasażerskiej.

Oczywiście do tego musimy doliczyć czas, jaki spędzamy przed odlotem na lotnisku. A z tym bywa różnie, na dużych lotniskach prawdopodobieństwo opóźnienia lotu jest dużo większe, do tego dochodzą też warunki pogodowe, awarie i opóźnienia związane ze zbyt późnym przybyciem samolotu z innego lotniska. W tym przypadku jednak możemy sobie o wiele łatwiej poradzić z zabiciem czasu. Na lądzie mamy internet (rzadziej jest on w samolotach i póki co cena za niego jest zbyt wysoka), zasięg sieci, możemy więc dzwonić czy korzystać z social mediów lub komunikatorów. W wypełnieniu czasu oczekiwania pomogą też liczne sklepy oraz restauracje.

Kiedy w końcu wsiądziemy do samolotu, sytuacja ulegnie zmianie, dlatego wielu z nas nie wie co ze sobą zrobić, jak zorganizować sobie czas, który spędzimy zamknięci przez jakiś czas w metalowej konstrukcji wysoko na niebie. Jednak czynności, które można robić podczas lotu jest mnóstwo, wystarczy trochę pomyśleć, lub skorzystać z gotowych już propozycji.

Niezawodne smartfony

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe umożliwiają nam nie tylko podstawowe użytkowanie funkcji takich jak rozmowa telefoniczna, czy wysyłanie wiadomości tekstowych. To istne miejsce wszelakiej rozrywki, która pozwoli zabić nam dłużący się czas lotu. Możemy w nim:
- oglądać wcześniej ściągnięte filmy
- czytać ebooki
- oglądać zdjęcia
- czytać stare wiadomości z naszych komunikatorów
- grać w gry
- ułożyć zdjęcia w telefonie według jakiegoś klucza
- robić zdjęcia widoku za oknem
- zrobić listę zakupów
- napisać wiersz, czy inną formę literacką
- pousuwać niepotrzebne aplikacje/zdjęcia/pliki/wiadomości
- słuchać muzyki
- słuchać audiobooków
- nagrywać wiadomości głosowe, czy filmiki.

Klasyka

Jeśli nie jesteśmy fanami smartfonów, równie miło spędzimy czas przy rozrywce sprzed ery telefonów mogących wszystko. Tradycyjne czynności, które można wykonać za pomocą papieru i długopisu doskonale zwalczą naszą nudę, możemy:
- czytać książkę
- rozwiązywać krzyżówki lub inne łamigłówki
- grać w państwa-miasta, statki czy inne gry, które wymagają użycia kartki i długopisu
- zrobić listę zakupów/ rzeczy do zrobienia/ miejsc do odwiedzenia
- rysować
- prowadzić statystyki odnośnie różnych rzeczy podczas lotu i wszystko zapisywać,np. Ile osób w samolocie nosi okulary, ile jest dzieci, ile razy używana jest toaleta, ile jest osób w obsłudze lotu, i tak dalej
- uczyć się obcego języka/ przedmiotu, z którego mamy egzamin
- narysować drzewo genealogiczne naszej rodziny
- narysować nasz dom rodzinny
- robić origami/ samolociki z papieru

Inne czynności

Nie jesteśmy skazani jedynie na telefon i papier. Możemy też poświęcić czas na czynności, które wymagają od nas nas samych, możemy:
- spać
- rozmawiać ze wspołpasażeremi
- obserwować piękne widoki przez okno
- liczyć samolotu, które zobaczymy podczas lotu
- jeść/pić
- robić makijaż (propozycja raczej dla pań)
- planować, co zrobimy po wylądowaniu samolotu
- przypomnieć sobie wszystkie, byłe miłości
- przypomnieć sobie imiona i nazwiska ludzi, z którymi chodziliśmy do szkoły/nauczycieli
- zamknąć oczy i marzyć/robić plany
- liczyć od 1000 w dół, odejmując za każdym razem liczbę 12

Internet

W coraz większej liczbie linii lotniczych oferowany jest internet. Póki co jest on stosunkowo drogi, a darmowa opcja jest niezwykle wolna i nie pozwala na normalne użytkowanie. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na płatną wersję, otwierają się przed nami wrota niekończących się możliwości. Większość wymienionych przeze mnie czynności możemy robić za pomocą internetu, a do tego dochodzą też inne rzeczy, które również pozwolą nam skutecznie walczyć z nudą. Możemy:
- pisać ze znajomymi używając komunikatów
- korzystać z social mediów
- czytać portale informacyjne
- być "na bieżąco".

Jak widzicie, pomysłów, by szybko minął lot jest bez liku, wystarczy trochę inwencji twórczej, a każdy jest w stanie wymyślić coś ciekawego.

Bedąc wiele kilometrów nad ziemią, w chmurach jesteśmy skazani na umiejętności pilotów i stan techniczny maszyny. To z pewnością pewnej części z nas odbiera poczucie komfortu. Przez to nie jesteśmy nieraz w stanie myśleć o niczym innym, niż obawie przed katastrofą. Skuteczne wtedy będzie odwrócenie naszej uwagi od złych wizji i skupienie się na zabawach, o których wspomniałam.

A jakie są Wasze metody na zabicie czasu w samolocie?

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 1.77 / 34

Komentarze
  • Sowa
    15 lutego, 19:22

    Jprd liczyć ludzi chodzących do toalety. A może pójdźmy dalej i zróbmy z nimi wywiady na temat czy robili siku czy kupę?

  • Ka
    17 lutego, 08:24

    W samolocie halas uniemozliwia sluchanie muzyki, ogladanie zgranych filmow jest frustrujace. Co zdarza sir regularnie to wahanie pieluch I wrzaski niemowlat, burdy pijanych anglikow, oblanie drinkiem przez lejacego pod stolikiem, wrzaski I zajmowanie osobistej przestzeni. Raz dostalam uderzona celowo przez podroznych, kika razy wozkiem obslugi. Koszmar na dluzszych lotach

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2020
GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

Sport


Reklama