Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rowerzysta mieszkający w UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania

Rowerzysta mieszkający w UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania
5 milionów funtów odszkodowania dla rowerzysty (Fot. Shutterstock)
Rowerzysta, który podczas wypadku doznał poważnego urazu głowy, uzyskał odszkodowanie oraz pakiet specjalistycznej opieki warte ponad 5 milionów funtów.
Reklama

Poszkodowany był reprezentowany przez mecenasa Johna Davisa, obecnie kierownika departamentu do spraw obrażeń katastroficznych w kancelarii adwokackiej Sintons, mającego kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy - w tym uszkodzenia głowy, mózgu i kręgosłupa.

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył dla osób dorosłych i dzieci znacznie ponad 100 milionów funtów. Specjalista zaznacza, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego, osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego
  • Specjalistycznej opieki
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu
John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań. (Fot. Sintons LLP)

Mecenas zwraca uwagę, iż pomimo że kaski rowerowe nie są obowiązkowe, w sprawach o urazy głowy ubezpieczyciele obarczają rowerzystów częściową odpowiedzialnością za brak kasków i w ten sposób próbują zmniejszać wysokość odszkodowań. Orzeczenia sądów w tej kwestii są niestety rozbieżne, dlatego zalecane jest korzystanie z najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych adwokatów w dziedzinie urazów mózgu.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż każdego roku w UK dochodzi do około 100 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów, a ponad 3 200 rowerzystów doznaje ciężkich urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Do około 80% wypadków na rowerze dochodzi w terenie zabudowanym, a najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów to nieostrożność innych uczestników ruchu  w okolicach skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych do ulic z pierwszeństwem przejazdu - dodaje Wójcik.

Polski prawnik podkreśla, iż po zmroku rowerzyści muszą używać oświetlenia rowerowego. Brak oświetlenia nie uniemożliwia wystąpienia o odszkodowania, ale może mieć negatywny wpływ na przebieg postępowania. Zgodnie z prawem, kamizelki odblaskowe i kaski nie są obowiązkowe, ale ze statystyk jasno wynika, że mogą one uratować życie oraz zdrowie i jednoznacznie doradzamy ich używanie - dodaje polski prawnik. 

Łukasz Wójcik (Fot. Sintons LLP)

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał £800 000 dla poszkodowanego w wypadku drogowym. Jego klient doznał między innymi urazów organów wewnętrznych - w tym wątroby, śledziony i nerek, a możliwości zarobkowe poszkodowanego uległy znacznemu pogorszeniu.

"Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc, wywalczyliśmy ponad  £5 000. W innej sprawie dla naszej klientki, która wskutek wypadku drogowego upadła i doznała urazu nagdarstka, dłoni i biodra, nasz adwokat wywalczył £15 000" - tłumaczą adwokaci Sintons. 

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Mecenas Davis podkreśla, iż on wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. "Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc adwokatów Sintons" - dodaje mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Lub zadzwoń: 0800 093 3060*

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2018
GBP 4.850 złEUR 4.326 złUSD 3.696 złCHF 3.727 zł

Sport


Reklama