Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Praca w Australii! Kto potrzebny od zaraz?

Praca w Australii! Kto potrzebny od zaraz?
Marzenia o pracy w Australii może teraz spełnić wielu młodych ludzi... (Fot. Getty Images)
Branża hotelarska i restauracyjna w Australii wręcz błaga o pracowników zza oceanu, a  wykwalifikowani szefowie kuchni potrzebni są od zaraz! – informuje Paulina Nowak, właścicielka agencji migracyjnej NOWAK MIGRATION w Noosa Heads na wschodnim wybrzeżu Australlii. 

NOWAK MIGRATION to agencja migracyjna, która oferuje usługi wizowe do Australii. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 30 pozycji dla szefów kuchni i 25 pozycji dla managerów restauracji do obsadzenia "od zaraz".

Hotele i restauracje oferują wizy pracownicze sponsorowane na 2 lub na 4 lata. Wiza sponsorowana pracownicza subclass 482 jest dostępna dla kandydatów spełnających wymogi (a potem w przyszłości daje możliwość stałego pobytu i obywatelstwa Australii). Teraz jest najlepszy moment, żeby dostać taką wizę.

"Długa i wyniszczająca wiele sektorów gospodarki pandemia spowodowała, że australijscy pracodawcy dzwonią do naszej agencji i proszą o to, abyśmy ściągnęli im doświadczonych i wykwalifikowanych szefów kuchni. Stanowiska dla kucharzy są także dostępne, jednak szefowie kuchni i managerowie restauracji są dużo bardziej poszukiwani" - wyjaśnia Paulina Nowak.

Do agencji zgłasza się wiele różnych restauracji – duże sieciówki, restauracje na terenie hoteli lub też mniejsze lokalne punkty gastronomiczne. Nawet jeśli restauracja jest mniejsza, to i tak spełnia wymagania urzędu imigracji do sponsorowania szefa kuchni (i jego rodziny, jeśli takowa jest) na wizę SC 482, a następnie na wizę stałego pobytu i obywatelstwo.

"Nasza agencja migracyjna znajduje się w miejscowości Noosa, w tropikalnym stanie Queensland i tutaj też mamy bardzo dużo hotelarzy oraz restauracji, którzy znają nas osobiście i są chętni, aby zasponsorować wizę dla odpowiednich kandydatów. Tutaj pracodawcy mają bardzo dobrą opinię o Polakach, którzy pracują w UK jako wykwalifikowani szefowie kuchni. I dlatego właśnie teraz dla tych, którzy marzą o Australii – otworzyły się drzwi na nowy świat" - dodaje Paulina Nowak.

Okazuje się, że wszyscy w Australii szukają wykwalifikowanych pracowników. Dla tych, którzy szukają "sponsora na wizę pracowniczą", to jest najlepszy moment, bo rynek pracy jest w takim stanie, że pracodawcy dzwonią i proszą, aby znaleźć im ludzi do pracy zza oceanu - najlepiej Polaków z UK, ponieważ mają bardzo dobrą opinię.

NOWAK MIGRATION - poza tym, że posiada dużo ofert pracy z możliwością sponsorowania - ściśle współpracuje ponadto z dwiema niezależnymi agencjami rekrutacyjnymi. Właścicielką jednej z nich jest Brytyjka, która sama kilkanaście lat temu emigrowała z UK do Australii. Zanim jednak osiedliła się na antypodach, pracowała w branży hotelarsko-restauracyjnej na terenie całego UK i doskonale wie, jak pracują Polacy.

Kiedy poznała Paulinę Nowak, nie kryła zachwytu nad Polakami. "Kocham pracować z Polakami" - przyznała i dodała: "Paulina, proszę ściągnij dla mnie polskich szefów kuchni i managerów restauracji, a ja na 100% znajdę im pracodawcę-sponsora na wizę SC 482”.

Australia czeka na wykwalifikowanych szefów kuchni - najchętniej Polaków, którzy mają już doświadczenie zawodowe w UK. (Fot. Getty Images)

JAKIE SĄ WYMAGANIA?

– wykształcenie: odpowiednie i kierunkowe (jeśli nie ma wykształcenia, to co najmniej 6 lat doświadczenia zawodowego stricte na stanowisku szefa kuchni);

– doświadczenie zawodowe: co najmniej 2 lata pracy na stanowisku szefa kuchni. Doświadczenie musi być udokumentowae świadectwami pracy, referencjami od pracodawcy oraz potwierdzeniem wypłat/wpłat na konto bankowe;

– zdany egzamin językowy IELTS (chyba że kandydat posiada paszport kraju anglojęzycznego) na poziomie minimalnym 5.5 z każdej części, ale im wyżej tym lepiej;

Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie z każdym kandydatem i będzie zależało od jego umiejętności. Bardzo często pracodawcy pokrywają całe koszta wizowe lub częściowo.

Lokalizacja jest także ustalana indywidualnie, ponieważ na dzień dzisiejszy kandydatów szuka kilkanaście firm z różnych części Australii.

Jeśli szukasz pracodawcy-sponsora na wizę pracowniczą lub znasz kogoś kto szuka pracy w Australii, skontaktuj się z NOWAK MIGRATION! To rejestrowana agencja migracyjna, która ma świetną renomę na rynku pracy w Australii oraz w urzędzie imigracyjnym. W roku 2022 NOWAK MIGRATION uzyskała tytuł najlepszej agencji wizowej na całym Sunshine Coast w Australii.

Pracodawcy z różnych części Australii zgłaszają się do Nowak Migration po odpowiednich kandydatów. (Fot. Getty Images)

Kontakt: 

  • info@nowakmigration.com.au
  • Tel.  +61 7 5405 9551

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.11.2022
GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł

Sport