Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Odszkodowanie dla polskiego rowerzysty

Odszkodowanie dla polskiego rowerzysty
Zgodnie z prawem, kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe nie są obowiązkowe, ale są zalecane, i ze statystyk jasno wynika, że mogą one uratować życie oraz zdrowie i jednoznacznie doradza się ich używanie. (Fot. Shutterstock)
Polak, który jadąc na rowerze został potrącony na rondzie przez samochód i doznał pęknięcia czaszki uzyskał odszkodowanie w wysokości 150 000 funtów. Poszkodowany był reprezentowany przez adwokatów kancelarii Sintons.

Dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii Sintons Andrew McGowan, który jest jednym z czołowych specjalistów do spraw odszkodowań za uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, zmiażdżenia i amputacje. W trakcie swojej wieloletniej kariery reprezentował ciężko poszkodowane osoby dorosłe oraz dzieci.

Andrew zaznacza, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane oczekują od kancelarii adwokackiej pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków
  • prywatnej, intensywnej rehabilitacji
  • sprzętu medycznego i opieki
  • adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego
  • prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego
  • przystosowanego do potrzeb środka transportu.
Andrew McGowan - dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

Andrew zwraca uwagę, iż specyfiką wypadków rowerowych, w których doszło do urazu głowy, ubezpieczyciele obarczają odpowiedzialnością rowerzystów, którzy nie mieli kasków rowerowych i w ten sposób próbują zmniejszać wysokość odszkodowań. Zalecane jest więc korzystanie z najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych adwokatów w dziedzinie urazów głowy i mózgu.

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż każdego roku w UK dochodzi do około 100 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów, a około 4 000 rowerzystów doznaje ciężkich urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu.

"Do około 80% wypadków na rowerze dochodzi w terenie zabudowanym, a najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów to nieostrożność innych uczestników ruchu w okolicach skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych do ulic z pierwszeństwem przejazdu" - dodaje Wójcik.

Polski prawnik podkreśla, iż po zmroku rowerzyści muszą używać oświetlenia rowerowego. Brak oświetlenia nie uniemożliwia wystąpienia o odszkodowanie, ale może mieć negatywny wpływ na przebieg postępowania. "Zgodnie z prawem, kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe nie są obowiązkowe, ale są zalecane, i ze statystyk jasno wynika, że mogą one uratować życie oraz zdrowie i jednoznacznie doradza się ich używanie" - dodaje polski prawnik. 

Łukasz Wójcik - polski prawnik w kancelarii Sintons, do której zwraca się ze swoimi sprawami wielu Polaków. (Fot. Sintons)

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Kancelaria podkreśla, iż w sprawy polskich klientów zawsze jest zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami.

W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, videokonferencje, kontakt emailowy oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu. Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons, dodaje Mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, porozmawiać z nami na czasie lub zgłosić nam sprawę online: sintons.co.uk/pl

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.07.2024
GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł

Sport