Menu

Jaką osobę najchętniej zatrudniliby brytyjscy pracodawcy?

Jaką osobę najchętniej zatrudniliby brytyjscy pracodawcy?
Osobowość kandydata jest dla brytyjskiego pracodawcy kluczowa... (Fot. Getty Images)
Według badań arogancja, nieuczciwość i ograniczone horyzonty to tylko niektóre z cech mogących stanąć na przeszkodzie w otrzymaniu pracy.
Reklama

Podczas gdy umiejętności i doświadczenie są ważnymi kryteriami, aż trzy czwarte, czyli 77% firm (z 200 przodujących pracodawców w Wielkiej Brytanii) stwierdziło w wypowiedzi dla CV-Library*, że osobowość jest najważniejsza przy rozważaniu zatrudnienia kogoś do pracy.

Osobowość jest stawiana znacznie wyżej niż wykształcenie (13%) lub wygląd (12%).

Lista obejmuje także niektóre z cech, które są wręcz niepożądane. Na przykład szanse na zatrudnienie może znacznie obniżyć okazywanie arogancji. Aż 65% brytyjskich pracodawców podawało tę często spotykaną cechę jako najprawdopodobniejszy powód, by zniechęcić ich do zatrudnienia kandydata.

Ponieważ nieuczciwość zajęła drugie miejsce (62%), lepiej więc nie kłamać, by nie zostać przyłapanym na oszustwie.

Szefowie poszukują także pracowników, na których mogą polegać - ważne jest więc, by stawić się na czas i robić wrażenie osoby wiarygodnej. Ci, którzy wydają się niewiarygodni, raczej nie otrzymają posady - tak stwierdziło 60% pracodawców.

Szefowie poszukują także pracowników, na których mogą polegać - ważne jest więc, by stawić się na czas i robić wrażenie osoby wiarygodnej. (Fot. Getty Images)

Należy też zachować otwarty umysł, ponieważ aż 26% pracodawców wymieniło ograniczone horyzonty, w tym bycie upartym, pełnym uprzedzeń lub opierającym się na stereotypach - jako jedne z najbardziej odrażających cech u rozmówcy.

Zasady moralne - bycie dobrym i uczciwie postępującym człowiekiem - są tak samo ważne w pracy, jak w życiu codziennym. Dlatego jedna czwarta (24%) ankietowanych stwierdziła, że ​​nie zatrudniłaby kogoś, kto sprawia wrażenie osoby o wątpliwym morale.

Także ignorancja i niewiedza są odbierane negatywnie przez potencjalnego szefa. 23% pracodawców stwierdziła, że ​​nie zatrudni kogoś, kto nie posiada odpowiedniej znajomości tematu, okazuje brak szacunku do innych lub jest zwyczajnie nieuprzejmy.

Również okazywanie nadmiernej pewności siebie wcale nie jest mile widziane w momencie ubiegania się o nowe miejsce pracy. Dlatego prawie jedna piąta (18%) ankietowanych stwierdziła, że ​​nie zatrudniłaby osoby, która zachowuje się tak, jakby zasługiwała na przywileje lub specjalne traktowanie.

Co ciekawe, jeśli chodzi o doświadczenie, wykształcenie i potencjał, pracodawcy uważają, że potencjał (62%) jest ważniejszy niż doświadczenie (35%). (Fot. Getty Images)

Praca zespołowa ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Nic więc dziwnego, że 17% pracodawców jest szczególnie zniechęconych zachowaniem kandydatów, którzy są egocentrykami lub egoistami.

Nikt nie chce także "chodzić na palcach" w biurze, dlatego podczas rozmowy kwalifikacyjnej16% zatrudniających zwraca uwagę na oznaki wybuchowego temperamentu lub wręcz przejawów okrucieństwa.

Co ciekawe, jeśli chodzi o doświadczenie, wykształcenie i potencjał, pracodawcy uważają, że potencjał (62%) jest ważniejszy niż doświadczenie (35%), a tylko 2% twierdzi, że edukacja jest najważniejsza.

Tak więc według ankietowanych pracodawców: wiarygodni (62%), śmiali (61%), uczciwi (58%), honorowi (51%), lojalni (32%), przyjaźni (28%) i zdyscyplinowani (27%), mają największe szanse na otrzymanie posady.

*CV-Library - szacowana na 200 mln GBP, jest trzecią co do wielkości stroną internetową z ofertami pracy w Wielkiej Brytanii. Zawiera także największą na Wyspach bazę CV zawierającą ponad 13 milionów CV.

Na podstawie artykułu: "Employers reveal the top traits that could cost you a job" Abigail Fenton (Yahoo Finance)

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.29 / 14

Komentarze
  • Bojo
    23 września 2019, 18:09

    naprawdę myślicie ze ludzie sa spragnieni pracy w tym kraju ? przecież yen kraj to dno totalne a prawo pracy podobne do amerykańskiego z wyjątkiem urlopów

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.01.2020
GBP 4.968 złEUR 4.234 złUSD 3.805 złCHF 3.941 zł

Sport


Reklama