Menu

5 milionów funtów dla poszkodowanego w wypadku samochodowym

5 milionów funtów dla poszkodowanego w wypadku samochodowym
Każdego roku w Anglii i Walii na drogach dochodzi do setek wypadków... (Fot. Shutterstock)
Poszkodowany, który w wypadku samochodowym doznał poważnego urazu mózgu, uzyskał odszkodowanie w wysokości około 5 milionów funtów.

Poszkodowany był reprezentowany przez Mecenasa Marka Quigleya - partnera w kancelarii Sintons, który ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, kręgosłupa i amputacje oraz wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Mecenas Mark Quigley, który specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne obrażenia zaznacza, iż urazy mózgu u dzieci i dorosłych mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne - co może przekładać się na duże trudności w życiu osobistym, szkolnym i zawodowym. Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego, za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona.

Obrażenia mózgu mogą prowadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu oraz problemów w nawiązywaniu relacji z innymi osobami. Może dojść także do urazu części mózgu odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.

Mark Quigley specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań dla ofiar wypadków w pracy i wypadków drogowych, które doznały poważnych urazów głowy i kręgosłupa. ( Fot. Sintons)

Adwokat podkreśla, że ze statystyk wynika, iż nieuwaga uczestników ruchu przyczynia się do około 1/3 wypadków komunikacyjnych. Nieostrożność, lekkomyślność, pośpiech, niedostosowanie prędkości i niewłaściwe wykonywanie manewrów odpowiada za około 1/4 wypadków, a zła ocena prędkości bądź kierunku jazdy innych uczestników ruchu odpowiada za prawie 20% zdarzeń.

Z bogatego doświadczenia adwokatów Sintons wynika, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane potrzebują często pomocy w uzyskaniu od ubezpieczyciela zaliczki na pokrycie bieżących wydatków oraz oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim; prywatnej rehabilitacji i leczenia, specjalistycznego sprzętu medycznego, całodziennej, profesjonalnej opieki, terapii z psychologiem, adaptacji domu do potrzeb osoby z trwałym urazem itp.

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym £800 000. Klient kancelarii Sintons doznał między innymi urazów organów wewnętrznych - w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy pogorszeniu.

Phil Davison, jeden z wiodących brytyjskich prawników zajmujących się poważnymi złamaniami i amputacjami. (Fot. Sintons)

Inny adwokat kancelarii Sintons, Phil Davison, wywalczył £600 000 dla naszego rodaka z okolic Londynu. Polak doznał wielu urazów - w tym poważnych, wymagających operacji złamań nogi, ręki i dłoni. Poszkodowany podczas prowadzenia sprawy nie był w stanie pracować, więc adwokat uzyskiwał dla niego zaliczki na pokrycie bieżących wydatków, a także zapewnił mu na koszt firmy ubezpieczeniowej rehabilitacje, psychologa, nauczanie języka angielskiego, terapie zajęciowe mające na celu poprawę jego samodzielnego funkcjonowania oraz przekwalifikowanie się i powrót do pracy.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Adwokaci Sintons zdają sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też ich prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc, wywalczyli ponad £5 000. W innej sprawie, dla ich klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nadgarstka, dłoni i biodra, ich prawnik wywalczył £15 000.

Łukasz Wójcik - polski prawnik z kancelarii Sintons. (Fot. Sintons)

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons dodaje, że każdego roku w Anglii i Walii na drogach ponosi śmierć ponad 750 osób podróżujących w samochodach, prawie 8 000 doznaje poważnych obrażeń ciała skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a około 100 000 doznaje innych uszkodzeń i dolegliwości bólowych.  Spośród około 110 000 osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych w Anglii i Walii pasażerowie stanowią 1/3.

Mecenas Mark Quigley podkreśla, iż w sprawy polskich klientów zawsze jest również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. "W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, wideokonferencje, kontakt emailowy oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu. Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons" - dodaje Mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Lub zadzwoń: 0800 093 3060*

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2021
GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł

Sport