Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Debenhams podał listę 22 sklepów do zamknięcia

Debenhams podał listę 22 sklepów do zamknięcia
Sieć już w październiku ub. roku ogłosiła, że zamierza zamknąć 50 sklepów. (Fot. Getty Images)
Brytyjska sieć domów handlowych Debenhams podała lokalizacje 22 z 50 sklepów, które zostaną zamknięte w pierwszej kolejności - informuje BBC. Na początku miesiąca kontrolę nad detalistą przejęli kredytobiorcy.
Reklama

Wśród sklepów, które jako pierwsze znikną z brytyjskich ulic, znajdują się oddziały w: Canterbury, Guildford, Wolverhampton i Kirkcaldy.

Debenhams poinformował, że likwidacja 22 sklepów rozpocznie się na początku przyszłego roku, a pracę może stracić ok. 1 200 pracowników zatrudnionych w tych placówkach.

Sieć handlowa już w październiku ub. roku ogłosiła, że zamierza zamknąć 50 sklepów, co oznacza, że bez pracy może pozostać nawet 4 tys. osób. Po tym, jak zakończy się likwidacja tych placówek, detalista będzie miał w Wielkiej Brytanii jeszcze 116 oddziałów.

Wcześniej w tym miesiącu Debenhams odrzucił ostatnie koło ratunkowe od właściciela Sports Direct, w związku z czym kontrolę nad brytyjską siecią domów handlowych przejęli kredytobiorcy.

To kolejna z brytyjskich marek, która odgrywała kluczową rolę na rynku detalicznym i stała się ofiarą m.in. rosnącego zainteresowania handlem w internecie. W ciągu roku do września 2018 r. detalista stracił 491,5 miliona funtów. Dla porównania, rok wcześniej odnotował 59 milionów funtów zysku.

Lista 22 sklepów Debenhams, które zaczną być zamykane w przyszłym roku: Altrincham, Ashford, Birmingham, Fort, Canterbury, Chatham, Eastbourne, Folkestone, Great Yarmouth, Guildford, Kirkcaldy, Orpington, Slough, Southport, Southsea, Staines, Stockton, Walton, Wandsworth, Welwyn Garden City, Wimbledon, Witney i Wolverhampton.

 

  Komentarze


  • Staines
   26 kwietnia, 20:15

   Mieszkam kilka lat na Staines i nigdy nic nie kupilem w tym domu handlowym wnetrze i asortymet z lat 80 wiec na co licza ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama