Menu

Londyńska policja aresztowała Juliana Assange'a

Londyńska policja aresztowała Juliana Assange'a
Ekwador podjął decyzję o wydaniu Assange'a Brytyjczykom. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu założyciela serwisu WikiLeaks Juliana Assange'a, który od prawie siedmiu lat przebywał w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Mężczyzna został przewieziony do aresztu i ma wkrótce stanąć przed sądem.
Reklama

Policjanci mogli przeprowadzić działania dzięki temu, że władze Ekwadoru podjęły decyzję o wycofaniu udzielonego mu azylu politycznego i pozwoliły funkcjonariuszom na wejście na teren placówki dyplomatycznej.

Według informacji opublikowanych na Twitterze przez prezydenta Ekwadoru, Julian Assange dopuszczał się wielu naruszeń zasad, których przestrzegania wymagali od niego przedstawiciele ambasady tego kraju.

46-letni Assange ukrywał się na terenie ambasady przed brytyjską policją, która chciała go aresztować za zlekceważenie wezwania do stawienia się w sądzie 29 czerwca 2012 roku.

Szef WikiLeaks i jego prawnicy argumentowali, że mógłby zostać wydany władzom USA w związku z ujawnianymi przez WikiLeaks tajnymi amerykańskimi dokumentami dotyczącymi wojska i dyplomacji. Był to największy wyciek informacji w historii USA.

  Komentarze
  • Gość
   11 kwietnia, 22:36

   Angole wiadomo, zdrajcy bez honoru

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2019
  GBP 5.076 złEUR 4.285 złUSD 3.850 złCHF 3.918 zł

  Sport


  Reklama