Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nagi protest w Izbie Gmin. "Są ważniejsze sprawy niż Brexit"

Nagi protest w Izbie Gmin. "Są ważniejsze sprawy niż Brexit"
Mimo protestu, obrady parlamentu nie zostały przerwane. (Fot. ITV/screenshot)
Londyńska policja zatrzymała wczoraj 12 aktywistów, którzy w ramach protestu przeciwko bierności posłów wobec zmian klimatu rozebrali się do półnaga i próbowali przykleić do dźwiękoszczelnej ściany na galerii Izby Gmin.

Mimo protestu, obrady parlamentu nie zostały przerwane. Po nieudanych negocjacjach z aktywistami policja wynosiła ich kolejno z galerii dla publiczności, która znajduje się piętro nad główną izbą obrad.

Demonstranci - który stali na galerii jedynie w bieliźnie i z hasłami klimatycznymi napisanymi na gołym ciele - zostali w ciągu kilkunastu minut aresztowani przez policję, a następnie oskarżeni o obrazę moralności publicznej.

Do incydentu doszło w trakcie debaty nad alternatywnymi propozycjami na rozwiązanie trwającego impasu ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przed wieczornym blokiem głosowań w tej sprawie.

Jedna z protestujących przekazała w rozmowie z agencją Press Association, że grupa chciała zwrócić uwagę na "oczywisty problem, o którym się nie mówi". "Mnie osobiście nie obchodzi Brexit i uważam, że są ważniejsze sprawy" - tłumaczyła. 

 

  Komentarze


  • True 7
   3 kwietnia, 07:38

   Obraza moralności????To co mam powiedzieć na pływalni,gdy co raz więcej pań kąpie się w strojach plażowych niż kąpielowych?Tyłek rozebrany z paskiem w pupie.Pokaż sytuacje a znajdę rozwiązanie ,prawne żenada.

  Dodaj komentarz


  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport