Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska restauracja z Hull przekazała bezdomnym jedzenie

Polska restauracja z Hull przekazała bezdomnym jedzenie
O geście polskiej restauracji z Hull pisał kilkakrotnie między innymi serwis Hull Daily Mail. (Fot.www.hulldailymail.co.uk/screenshot)
O polskiej restauracji z Hull zrobiło się głośno po świątecznej akcji rozdawania jedzenia bezdomnym. 'Kuchnia' przygotowała zupę i skromne paczki dla 120 osób - część wręczono osobom śpiącym na ulicy przed polskim lokalem, a część trafiła do miejskich noclegowni.
Reklama

"W te święta czuję się spełniona” – podkreśla właścicielka polskiej restauracji "Kuchnia” z Hull Anna Godyń. "Taki pomysł pomocy ludziom bez dachu nad głową krążył mi po głowie już od trzech lat. Zamykamy restauracje na święta, a w lodówkach zostaje mnóstwo jedzenia. Gdybyśmy pracowali w święta, zużylibyśmy te produkty, a tak chcieliśmy je rozdać bezdomnym” – przedstawia genezę akcji Polka.

"W tym roku postanowiliśmy, że ugotujemy bezdomnym grochówkę - pomogły nam inne polskie firmy z Hull. Sklepy spożywcze przekazały nam boczek, polska piekarnia 60 bochenków chleba, a dwie polskie mieszkanki miasta upiekły pierniczki” – wylicza w rozmowie z portalem Londynek.net darczyńców i osoby dobrej woli z Hull Anna Godyń. 

Pracownicy restauracji "Kuchnia" w Hull podczas świątecznego spotkania. (Fot. Facebook/Polish restaurant KUCHNIA)

Akcja miała miejsce przed Wigilią. Do restauracji przy Beverley Road przyszło kilkanaście bezdomnych osób, głównie Polacy - kilka otrzymało ciepłą polską zupę i "paczkę” na ulicy, a reszta trafiła do noclegowni w Hull.

"Kubki zawijaliśmy w folię aluminiową, aby trzymały ciepło, chleb też zawijaliśmy” – tłumaczy właścicielka polskiej restauracji.

O akcji Polaków dla bezdomnych w mieście od kilku dni informują lokalne media. Mieszkańcy chwalą bezinteresowność naszych rodaków. Pod wpływem "zrywu” polskiej restauracji, w okolicy jedzenie zaczęły wydawać też inne lokale.

"Nie sprawdzaliśmy, co gazety piszą, bo w święta skupiliśmy się na własnych rodzinach, nie sprawdzaliśmy Facebooka, ani poczty elektronicznej, ale dzisiaj znajomi nas informowali o tych wszystkich artykułach w angielskiej prasie. Na tym jednak nie koniec, bo o naszej pomocy dowiedziała się pewna firma, która przywozi towary z masarni w Polsce - dostaliśmy mięso i wędliny, myślimy więc, aby po Nowym Roku z tego przyrządzić bezdomnych gulaszową” – wyznaje podczas rozmowy z portalem Londynek.net pani Anna.

Restauracja "Kuchnia” w przyszłe święta rozważa podobną akcję, ale jedzenia nie będzie rozdawać w restauracji, tylko w noclegowniach i miejscach, do których bezdomni od lat przychodzą na posiłki. "Po pierwsze dlatego, że bezdomni znają lepiej te punkty, gdzie mogą dostać jedzenie, a poza tym dlatego, że aby rozdawać żywność przed restauracją, musielibyśmy skrócić godziny otwarcia, a to w okresie świąt jest trudne” – podsumowuje Polka.

Hull liczy 260 tys. mieszkańców (dane na rok 2016), przy czym już w 2015 roku odnotowano tam ponad 10 tys. Polaków.

 

  Komentarze


  • Quick
   28 grudnia 2018, 09:11

   Przecierz nie ma bezdomnych w UK 🇬🇧 Sa tylko leniwe ofiary losu I cpuny z wyboru. 😛

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama