Menu

Sklepy znikają z ulic w UK w rekordowym tempie

Sklepy znikają z ulic w UK w rekordowym tempie
Przez pierwszych sześć miesięcy br. z ulic handlowych w Wielkiej Brytanii zniknęły 2 692 sklepy. (Fot. Getty Images)
Na największych brytyjskich ulicach zamykanych jest 14 sklepów dziennie, a High Streets stoją w obliczu najtrudniejszych warunków handlowych od 5 lat - wynika z najnowszego raportu.
Reklama

Przez pierwszych sześć miesięcy br. z ulic handlowych w Wielkiej Brytanii zniknęły 2 692 sklepy, a tylko 1569 zostały otwarte - wynika z raportu firmy PwC. Dane dotyczą sieci detalicznych z więcej niż pięcioma oddziałami.

Wielu sprzedawców zmaga się z płaceniem czynszu i innymi ogólnymi kosztami. (Fot. Getty Images)

Najbardziej ucierpiały punkty z odzieżą i sprzętem RTV/AGD. Powód? Te towary klienci coraz częściej kupują przez internet. Problem dotyczył też pubów i restauracji - informuje BBC.

Które regiony ucierpiały najbardziej? Według PwC, najgorzej pod tym względem wypadł Londyn, gdzie upadło 716 sklepów, a tylko 448 zostało otwartych. Ciemne chmury zawisły też nad Leeds i Reading.

Gdzie zatem leży problem? Eksperci tłumaczą, że sprzedawcy detaliczni stoją w obliczu ogromnej presji ze strony konsumentów, którzy ograniczają wydatki i robią więcej zakupów online. W rezultacie wielu sprzedawców zmaga się z płaceniem czynszu i innymi ogólnymi kosztami, takich jak rosnące płace minimalne.

Niestety, druga połowa roku też rysuje się w czarnych barwach. "Wiele sklepów ma ogłosić niewypłacalność, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację" - informuje Lisa Hooker z PwC w rozmowie z BBC.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama