Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sklepy znikają z ulic w UK w rekordowym tempie

Sklepy znikają z ulic w UK w rekordowym tempie
Przez pierwszych sześć miesięcy br. z ulic handlowych w Wielkiej Brytanii zniknęły 2 692 sklepy. (Fot. Getty Images)
Na największych brytyjskich ulicach zamykanych jest 14 sklepów dziennie, a High Streets stoją w obliczu najtrudniejszych warunków handlowych od 5 lat - wynika z najnowszego raportu.
Reklama

Przez pierwszych sześć miesięcy br. z ulic handlowych w Wielkiej Brytanii zniknęły 2 692 sklepy, a tylko 1569 zostały otwarte - wynika z raportu firmy PwC. Dane dotyczą sieci detalicznych z więcej niż pięcioma oddziałami.

Wielu sprzedawców zmaga się z płaceniem czynszu i innymi ogólnymi kosztami. (Fot. Getty Images)

Najbardziej ucierpiały punkty z odzieżą i sprzętem RTV/AGD. Powód? Te towary klienci coraz częściej kupują przez internet. Problem dotyczył też pubów i restauracji - informuje BBC.

Które regiony ucierpiały najbardziej? Według PwC, najgorzej pod tym względem wypadł Londyn, gdzie upadło 716 sklepów, a tylko 448 zostało otwartych. Ciemne chmury zawisły też nad Leeds i Reading.

Gdzie zatem leży problem? Eksperci tłumaczą, że sprzedawcy detaliczni stoją w obliczu ogromnej presji ze strony konsumentów, którzy ograniczają wydatki i robią więcej zakupów online. W rezultacie wielu sprzedawców zmaga się z płaceniem czynszu i innymi ogólnymi kosztami, takich jak rosnące płace minimalne.

Niestety, druga połowa roku też rysuje się w czarnych barwach. "Wiele sklepów ma ogłosić niewypłacalność, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację" - informuje Lisa Hooker z PwC w rozmowie z BBC.

 

  Komentarze


  • Władek
   10 listopada 2018, 12:17

   Niech zrobia cos z tymi rachunakmi bo przeciez ludzie przestana placic za cokolwiek taka drozyzna!Podatek za dom 150 funtow miesiecznie?!!!Paranoia. Wynajmujesz I jeszcze placisz podatek! PORABANA Anglia

  • Ha ha
   10 listopada 2018, 16:32

   Nie kupują w internecie tylko WCALE nie kupują....w tych samych ciuchach 10 lat..

  • Weras
   11 listopada 2018, 15:06

   Pracuję w centrum sprzedaży on-line 5 sieci znanych brytyjskich sieci handlowych.Zamówienia spływają on-line z opcją wysyłki pod adres lub do odbioru w sklepach stacjonarnych.Od wiosny br.jest coraz mniejszy ruch w interesie ...Zawsze IV kwartał to był najlepszy okres w handlu-generował ok.50-60% rocznych obrotów.Teraz to nędza.Pracownikom kontraktowym każe się na siłę brać urlopy-nawet 1/2 dniówki ( czyli 6 godzin) a agencyjni mają day-off regularnie.Nie ma się co dziwić klientom,jak np.za bluzę jedna z sieci żąda 34.99 gbp a na ebay można kupić identyczną za 19,99 z darmową wysyłką ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama