Menu

Promem z Irlandii do Hiszpanii

Promem z Irlandii do Hiszpanii
Nowe połączenie może cieszyć się dużą popularnością. (Fot. Thinkstock)
Pod koniec kwietnia ma zostać uruchomione pierwsze połączenie promowe Irlandii z Hiszpanią. Powrotna podróż Brittany Ferries trwać będzie tydzień.
Reklama

Nowy statek będzie kursował między Cork a Santander i Roscoff w zachodniej Hiszpanii. Rejsy odbywać się będą 2 razy w tygodniu.

"Oferowanie bezpośredniego połączenia z Hiszpanią firmom transportowym i turystom to ważny krok dla Brittany Ferries. Kraj ten dostarcza odwiedzającym całe bogactwo atrakcji – od piaszczystych plaż i ośnieżonych szczytów zaledwie godzinę podróży od portu, przez wyśmienitą kuchnię, po zabytki” - zachwala Hugh Bruton, menadżer generalny Brittany Ferries Ireland.

Prom jest w stanie jednorazowo zabrać około 500 pasażerów i 195 samochodów. Na pokładzie znajdować się będzie restauracja oferująca dania kuchni hiszpańskiej, mały sklep, kawiarnia i miejsca do wypoczynku.

Część kabin zostanie przystosowana do podróżowania ze zwierzętami.

Nowy serwis z radością powitał kapitanat portu w Cork.

"Port w Cork już cieszy się na nową usługę, która jest testowana od jakiegoś czasu. Trasa, która omija Wielką Brytanię, jest szczególnie mile widziana w okresie niepewności związanej z Brexitem. Jesteśmy pewni, że zarówno eksporterzy, jak importerzy będą korzystali z tego połączenia” - skomentował kapitan Michael McCarthy z Port of Cork.

Sprzedaż biletów ma się rozpocząć pod koniec stycznia.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości