Menu

Uprzedzające uderzenie Trumpa przed debatą z Clinton

Uprzedzające uderzenie Trumpa przed debatą z Clinton
Debata szybko nabrała burzliwego przebiegu. (Fot. Getty Images)
Na półtorej godziny przed debatą telewizyjną z Hillary Clinton republikański kandydat na prezydenta Donald Trump wystąpił na zwołanej konferencji prasowej z czterema kobietami, które oskarżają byłego prezydenta Billa Clintona o gwałt lub molestowanie seksualne.
Reklama

Od dwóch dni głównym tematem w mediach w USA są rewelacje na temat wypowiedzi Trumpa w wywiadach radiowych i w nagranej prywatnej rozmowie, gdzie w wulgarnych słowach chwalił się swymi podbojami erotycznymi i w seksistowski sposób mówił o kobietach.

Na konferencji z Trumpem w niedzielę wieczorem (czasu USA) wystąpiły: Juanita Broderick, która oskarża Billa Clintona o gwałt przed laty, Paula Jones, która pozwała go molestowanie seksualne, kiedy był gubernatorem Arkansas, zarzucająca mu ten sam czyn Kathleen Willey, oraz Kathy Shelton, ofiara gwałtu, którego sprawcę broniła Hillary Clinton, gdy pracowała jako adwokat.

Kandydat GOP przedstawił krótko cztery kobiety i oddał im głos. Wszystkie przekazały, że popierają go, gdyż broni ich honoru w sytuacji, gdy polityczni sojusznicy Clinton kwestionują jakoby były ofiarami byłego prezydenta i jego żony.

„Pan Trump mógł wypowiedzieć pewne niewłaściwe słowa, ale Bill Clinton zgwałcił mnie i potem mi groził. Nie sądzę, żeby można było to porównywać” - oświadczyła Broderick.

Trump i jego obóz przypomnieli, że Hillary brała udział w kampanii dyskredytowania kobiet, które ujawniały, że były kochankami jej męża.

Na początku samej debaty kandydat Republikanów odniósł się do samych nagrań. "Wstydzę się tego" - oświadczył ze skruchą Trump. "Nikt nie szanuje kobiet bardziej niż ja" - zapewnił. Widzowie debaty zauważyli, że przed rozmową Clinton i Trump nie podali sobie rąk.

Pytanie o ujawnione ostatnio przemówienia Clinton na zamkniętych dla publiczności spotkaniach z przedstawicielami instytucji finansowych wywołały kolejną gwałtowną dyskusję. Clinton w tych przemówieniach wyrażała opinie inne niż w publicznych wystąpieniach, np. chwaląc układy o wolnym handlu i "otwarte granice". Ale podczas debaty tłumaczyła, że "trzeba czasem używać różnych argumentów" w zależności od tego, do kogo się przemawia.

Pierwsza debata pretendentów do Białego Domu, 26 września na Uniwersytecie Hofstra, zakończyła się, zdaniem większości obserwatorów, zdecydowanym zwycięstwem Hillary Clinton. Trzecia i ostatnia z zaplanowanych debat odbędzie się 19 października na Uniwersytecie Stanu Nevada w Las Vegas.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama