Moderna zatrudniła byłego agenta FBI, by śledził sławne osoby krytykujące szczepienia

Zatrudniona przez firmę osoba miała "śledzić nastroje antyszczepionkowe". Do objęcia tymi działaniami Djokovicia doszło po tym, gdy serbska legenda tenisa nie została dopuszczona do udziału w turniejach US Open w 2021 i 2022 r. ze względu na odmowę przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.
Elon Musk, dyrektor generalny firmy Tesla, został oznaczony przez Modernę jako osoba "wysokiego ryzyka" po tym, gdy zamieścił na swojej platformie społecznościowej X nagranie, w którym kwestionował, czy szczepionka przeciwko Covid-19 jest w "100 proc. skuteczna".
Moderna keeps tabs on 'high risk' anti-vaccine celebs like Elon Musk, Novak Djokovic, Russell Brand: report https://t.co/5LX7ay5r5j via @nypost
— Bon (@bonnie_mackin) November 29, 2023
Russell Brand stał się przedmiotem wewnętrznego raportu Moderny, kiedy w jednym z popularnych podcastów przytoczono go jako przykład osoby "o przekonaniach antyszczepionkowych".
W raporcie Moderny wspomniano o filmie przedstawiającym Branda krytykującego firmy farmaceutyczne za osiąganie "1 000 dolarów zysku co sekundę" podczas pandemii - podał amerykański dziennik.
Zdaniem dziennikarzy dział "dezinformacji" Moderny znajduje się poza działem globalnego wywiadu firmy, na którego czele stoi Nikki Rutman, była analityk FBI, która przepracowała w tym biurze 20 lat. Według doniesień dziennika dział jest odpowiedzialny za monitorowanie wiadomości i serwisów internetowych pod kątem informacji na temat sceptycyzmu wobec szczepionek.
Czytaj więcej:
Prawo.pl: Lekarze zniechęcający do szczepień mogą ponieść karę
Naukowcy: Szczepionki na Covid-19 w UK powinny być dostępne do kupienia prywatnie
Znany angielski komik i aktor oskarżony o napaści seksualne. Firmy zrywają z nim współpracę