Turniej WTA w Warszawie: Świątek awansowała do ćwierćfinału

Czy Iga Świątek przejdzie do półfinału w Warszawie? (Fot. Getty Images)
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. Wczoraj liderka rankingu tenisistek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:2, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 37 minut.

Świątek z Liu grała już po raz czwarty w karierze i trzeci w tym roku. W dwóch poprzednich meczach Amerykanka wygrała łącznie pięć gemów i spotkanie w Warszawie nie różniło się od nich zbytnio.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego bardzo szybko przejęła kontrolę. Od stanu 1:1 wygrała cztery gemy z rzędu, a kilka minut później zamknęła pierwszego seta.

W drugim emocji było równie mało. Rozpędzona Polka wygrywała kolejne gemy i zrobiło się 4:0. 78. w światowym rankingu Liu w tym momencie zaczęła grać nieco lepiej. Zmniejszyła stratę do 2:4, ale na więcej Świątek jej nie pozwoliła.

W trzeciej rundzie rywalką będzie Linda Noskova. Rozstawiona z numerem ósmym 18-letnia Czeszka pokonała Słowaczkę Viktorię Hruncakovą 6:3, 6:3. Dzisiejszy ćwierćfinał zaplanowano na godzinę 17:30 (GMT+1).

Świątek jest jedyną Polką, która w Warszawie przebrnęła pierwszą rundę singla. Wcześniej odpadły Maja Chwalińska i Weronika Ewald.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A. Wczoraj największą niespodzianką było odpadnięcie Czeszki Karoliny Muchovej. Grająca z "dwójką" finalistka ostatniego French Open przegrała ze 174. na liście WTA Słowaczką Rebeccą Sramkovą 5:7, 6:3, 5:7.