Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Dziennik Gazeta Prawna": Koronawirus w Polsce nie daje o sobie zapomnieć

"Dziennik Gazeta Prawna": Koronawirus w Polsce nie daje o sobie zapomnieć
Czy do Polski wkrótce powrócą restrykcje? Istnieje obawa, iż sytuacja jesienią znacznie się pogorszy. (Fot. Getty Images)
10 tys. - tyle według modeli matematycznych może być jesienią w Polsce chorych wymagających opieki szpitalnej z powodu koronawirusa; eksperci z niepokojem przyglądają się sytuacji pandemicznej w innych krajach, jesień będzie kolejnym testem - donosi dziś 'Dziennik Gazeta Prawna'.

Reklama
Reklama

Od tego - jak podkreśla dziennik - może być uzależnione, czy WHO odwoła epidemię COVID-19.

"Szacujemy, że liczba przypadków w Polsce jest 15-20 razy większa niż odnotowywanych" - informują na łamach "DGP" dr Franciszek Rakowski z ICM UW oraz prof. Kruger Tyll z Politechniki Wrocławskiej przygotowujący modele rozwoju epidemii.

Zdaniem tego pierwszego, we wrześniu, oprócz zwiększonej liczby przypadków, wzrośnie też liczba hospitalizacji - będzie potrzeba mniej więcej do 10 tys. łóżek Obecnie średnia tygodniowa przekracza 200 chorych - co może oznaczać, że realnie choruje ok 4 tys. osób.

"O tym, że sytuacja się zaostrza, świadczą przykłady innych krajów, które już teraz zderzają się z większą liczbą zachorowań. Między innymi tak jest w Portugali, Francji - tam rosną obie liczby - i dotyczące przypadków, i pobytów w szpitalach (a w niektórych regionach również zgonów). Nie ma porównania z pikiem z poprzednich fal, ale hospitalizacji jest więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku" - możemy przeczytać w "DGP".

Gazeta wskazuje, że jak podaje "Guardian", Anglicy przechodzą obecnie trzecią dużą falę zakażeń COVID-19 w tym roku.

"Według ankiety ONS Infection Survey opublikowanej w zeszłym tygodniu szacuje się, że ok 1,7 mln osób w Wielkiej Brytanii zostało zakażonych w tygodniu przed 18 czerwca, co stanowi wzrost o 23 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Większość naukowców i statystyków przypomina, że odpowiedzialność za to ponoszą dwa szybko rozprzestrzeniające się podwarianty Omikronu: BA.4 i BA.5. To one są odpowiedzialne również za wzrosty w Portugalii i Republice Południowej Afryki" - podkreśla "DGP". 

Czytaj więcej:

Niemcy: Koniec bezpłatnych testów na Covid-19. "Brakuje pieniędzy"

Badanie: Dzięki szczepionkom na Covid-19 prawie 20 mln osób uniknęło śmierci

Chiny: Burza po sugestii pekińskiej gazety, że restrykcje covidowe będą trwały przez pięć lat

  Komentarze
  • Dul
   28 czerwca, 13:12

   I już znalazł się sposób na inflacje oby tylko ludzi udupic

  • Rekin
   28 czerwca, 13:13

   Jak widac klamswo globalistow wraca ludzie umierali nie na korona swirusa ale po sprycy 230 000 w Polsce zmarlo ludzi . Z tego 70% nigdy na nic nie chorowalo tak nas oklamuja.

  • Bloop
   28 czerwca, 13:43

   Że wam się nie nudzi ten cały cyrk dajcie już się sianan bo robicie się posmiewsko

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama