PŚ w skokach: Stoch szósty w Engelbergu, zwycięstwo Geigera

Kamil Stoch uplasował się na 6. miejscu w dzisiejszym turnieju. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Wygrał Niemiec Karl Geiger, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Geiger za skoki na odległość 137 i 140 m otrzymał notę 287,4 pkt. Wyprzedził zaledwie o 0,8 pkt Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie - 140,5 m. Trzecie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Słoweniec Timi Zajc.

Stoch dwukrotnie skoczył 133,5 m. Do zwycięzcy stracił 17,2 pkt.

Trzykrotny mistrz olimpijski był jedynym reprezentantem Polski w drugiej serii. Andrzej Stękała zakończył konkurs na 35. miejscu., 44. był Jakub Wolny, 45. Paweł Wąsek oraz 48. Dawid Kubacki.

Piątkowych kwalifikacji nie przeszli Piotr Żyła i Klemens Murańka.

Jutro odbędą się kwalifikacje i drugi konkurs w Engelbergu.