Nowa strategia Primarka: "Stawiamy na ekologię i trwałość ubrań"

Zgodnie z oświadczeniem, popularna nie tylko na Wyspach sieć tanich sklepów odzieżowych chce, aby wszystkie sprzedawane przez nią ubrania wykonane były z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskanych w sposób bardziej zrównoważony.
Primark zapewnił, że zmieni się również sposób projektowania ubrań. Mają one być bardziej trwałe, aby klienci mogli korzystać z nich dłużej.
Zmiany pozwolą firmie na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o połowę. Mają mieć także pozytywny wpływ na lokalne rynki pracy, pozwalając na podniesienie stawek godzinowych dla pracowników.

Wszystkie założenia nowej strategii sieć zamierza wprowadzić do 2030 roku.
"To nowy i ekscytujący etap w historii Primarka. Naszą ambicją jest, by oferować klientom przystępne ceny, z których nas znają i za które nas kochają, równocześnie proponując im produkty wykonane w sposób bardziej przyjazny dla naszej planety i ludzi, którzy je tworzą. Wiemy, że tego właśnie chcą i oczekują od nas nasi klienci oraz współpracownicy" - przekazał szef sieci Primark, Paul Marchant.
Primark Stores Limited to założone w 1969 roku irlandzkie przedsiębiorstwo odzieżowe, należące do koncernu Associated British Foods. Na rodzimym rynku operuje pod nazwą Penneys, a jego siedziba mieści się w Dublinie.
W 2015 roku sieć Primark liczyła ponad 270 sklepów w dziewięciu krajach Europy: w Wielkiej Brytanii (161), Irlandii (38), Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech i Portugalii, a także w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu 2016 otwarto pierwszy sklep we Włoszech. W sierpniu 2020 roku spółka otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce, w Galerii Młociny w Warszawie. W maju 2021 roku otwarto drugi w Galerii Posnania w Poznaniu.
Czytaj więcej:
Primark otworzył pierwszy sklep w Polsce
Primark: Rekordowa sprzedaż piżam i ubrań "do domu"
Primark nie chce uruchomić sprzedaży online pomimo rekordowej straty
Primark bije rekordy. Liczba klientów na poziomie sprzed pandemii