Menu

“Nasza Linia Uzależnień” dla Polaków w UK

“Nasza Linia Uzależnień” dla Polaków w UK
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia (w tym roku 19.11), organizacja charytatywna Eastern Europe Dependency and Cure Centre uruchamia polskojęzyczny telefon zaufania i infolinię dla osób zmagających się z uzależnieniem.
Reklama
Reklama
Celem organizacji Eastern Europe Dependency and Cure Centre, założonej przez psychoterapeutkę Krystynę Walewską-Huseynov, jest zapobieganie pogłębianiu się wśród młodej polskiej emigracji w UK negatywnych zjawisk związanych z uzależnieniami. W skali jednostkowej są to m.in. długofalowe osłabianie własnego organizmu i narażanie się na rozwój nieuleczalnych chorób (powodowanych m.in. przez palenie papierosów). W skali społecznej natomiast postępujące osłabianie fundamentalnych więzi międzyludzkich i wynikające z tego wszelkie wykroczenia (w tym nie tylko napięcia i starcia wewnętrzne w domu i rodzinie, ale i czerpanie korzyści m.in. przez producentów papierosów z faktu braku doświadczenia młodych ludzi w walce ze stresem).

„Nasza Linia Uzależnień” – numer stacjonarny w Londynie: +44 (0) 2032 860 570 (płatny wg standardowych stawek operatorów telefonicznych), a zarazem bezpłatny kontakt poprzez Skype: eedacc.org, aktywne będą w każdy czwartek, począwszy od dnia 19 listopada 2009, między godziną 20:30 i 22:00.

Dyżury prowadzone będą przez polskojęzycznych specjalistów pod kierownictwem Krystyny Walewskiej-Huseynov, posiadających doświadczenie zawodowe w pracy z problemami uzależnień i współuzależnień. Kontaktując się z nimi, będzie można m.in. dowiedzieć się, jak skutecznie walczyć z nałogami na Wyspach, łącznie z uzyskaniem ważnych informacji na temat bezpłatnej pomocy NHS w zakresie rzucania palenia.

Dodatkowo EEDACC rozpoczyna regularne spotkania edukacyjne w Londynie - pierwsze odbędzie się w Polskiej Szkole na Putney.

Więcej informacji na temat działalności organizacji znajdziecie na stronie www.eedacc.org/
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama