Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kuzynka Assada odnaleziona w Londynie. Brytyjczycy próbują odebrać jej pieniądze

Kuzynka Assada odnaleziona w Londynie. Brytyjczycy próbują odebrać jej pieniądze
Rodzina prezydenta Syrii objęta jest międzynarodowymi sankcjami. (Fot. Getty Images)
Rządowa agencja National Crime Agency (NCA) uruchomiła procedury, które pozwolą jej skonfiskować majątek należący do rodziny prezydenta Syrii Bashara al Assada. Na krok ten zdecydowano się, kiedy odkryto, że kuzynka Assada - Anisseh Chawkat - od wielu lat żyje w Londynie.
Reklama

22-letnia Anisseh, według informacji mediów, ukończyła projektowanie przestrzenne na London University of Arts, a obecnie prowadzi normalne życie w stolicy Wielkiej Brytanii, pomimo tego, że cała rodzina Assada jest objęta międzynarodowymi sankcjami.

Jak przekazała agencja NCA, Anisseh posiada na swoim koncie bankowym mniej niż £25 tys. Pochodzenie tych pieniędzy jest "bardzo dyskusyjne", dlatego służby wydały już wniosek o ich konfiskatę.

Wielu obywateli Syrii jest zaskoczonych obecnością krewnej dyktatora w Londynie. Niektórzy zastanawiają się, jak to możliwe, że otrzymała wizę i fundusze w czasie, kiedy oni musieli uciekać przed wojną jako uchodźcy.

22-latka odmówiła udzielenia jakiegokolwiek komentarza w mediach. Jej przedstawiciel przekazał jednak, że Anisseh jest "młodą studentką próbującą zdobyć wykształcenie bez jakiegokolwiek aspektu politycznego".

O pobyt kobiety zapytano również Home Office. Przedstawiciele placówki także odmówili jednoznacznego stwierdzenia jak doszło do tego, że kuzynka Bashara al Asada otrzymała prawo do pobytu na terenie Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  • Nn
   23 kwietnia, 12:08

   No to macie hipokryzje level hard haha. Londyn to kryjowka dla wszelkiej masci oszustow i kryminalow. Nie wiedza skad sie tam wziela haha dobre.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama