Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia nie zakaże laptopów i tabletów na pokładach samolotów

Irlandia nie zakaże laptopów i tabletów na pokładach samolotów
Dyrektywa nie ma wpływu na żadne z irlandzkich lotnisk. (Fot. Thinkstock)
Irlandzkie lotniska nie zakażą pasażerom ze Środkowego Wschodu oraz północnej Afryki posiadania na pokładzie samolotu laptopów i tabletów. Obostrzenie takie wprowadzają od piątku Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.
Reklama

“Bezpieczeństwo lotnicze w Irlandii jest regulowane przede wszystkim przez Unię Europejską. Procedury bezpieczeństwa na irlandzkich lotniskach nie zmieniły się i nie oczekujemy, że ulegną zmianom w najbliższej przyszłości” - poinformowal rzecznik Ministerstwa Transportu.

USA, a za nimi Wielka Brytania, wprowadzają zakaz posiadania laptopów, tabletów i innych dużych urządzeń elektronicznych na pokładach samolotów z Turcji, Libanu, Egiptu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Tunezji. Przyczyną obostrzeń są doniesienia amerykańskiego rządu o nowym zagrożeniu zamachami. Zdaniem tamtejszego wywiadu, terroryści pracują nad systemem, który pozwoli na przeprowadzanie ataków za pomocą bomb ukrytych w atrapach laptopów.

Rzecznik Irlandzkiego Urzędu ds. Lotnictwa (Irish Aviation Authority) zapewnia, że środki bezpieczeństwa podlegają ciągłemu monitorowaniu.

“Urząd wie o dyrektywie wydanej przez amerykańskie władze, w związku z zakazem przewożenia na pokładzie urządzeń elektronicznych z różnych krajów. Irlandia nie znajduje się na tej liście. Dyrektywa nie ma wpływu na żadne z irlandzkich lotnisk” - zapewnił.

Zakaz wchodzi w życie w USA od piątku 24 marca, godziny 7:00 rano. Obejmuje on wszystkie urządzenia elektroniczne o wymiarach większych niż 16x9,3x1,5 cm. Dotyczy to tabletów, laptopów, konsoli do gier, przenośnych odtwarzaczy DVD i czytników e-booków.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama