Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jamajscy bobsleiści wdzięczni życzliwym mieszkańcom Calgary

Jamajscy bobsleiści wdzięczni życzliwym mieszkańcom Calgary
Bobsleiści z Jamajki. (Fot. Getty Images)
Słynny 'Team Jamaica', który zadebiutował w igrzyskach olimpijskich w Calgary w 1988 roku, ma kolejne miłe wspomnienia z tego miasta. Tym razem spotkał się z życzliwością mieszkańców, którzy umożliwi bobsleistom dotarcie na zawody, gdy zepsuł się samochód drużyny.
Reklama

Wiekowa furgonetka odmówiła posłuszeństwa w drodze do Parku Olimpijskiego. Zawodnicy i sztab próbowali bezskutecznie naprawić akumulator, ale w pewnym momencie z pomocą przyszło im przejeżdżające obok małżeństwo mieszkańców Calgary.

David Schnerch pomógł Jamajczykom odpalić silnik. To się udało, ale tylko na chwilę - gdy chcieli ruszyć w dalszą drogę, auto znów zgasło. Schnerch zawiózł zatem własnym samochodem pierwsze cztery osoby na miejsce zawodów, po czym pojechał z żoną do domu po drugie auto i w ten sposób przetransportowali na czas całą załogę i sprzęt do Parku Olimpijskiego. Później zostawił im kluczyki do większego pojazdu, by zespół mógł poruszać się po mieście.

"Kanadyjczycy i społeczność w Calgary są wspaniali. Szczególnie pamiętając, że to właśnie tutaj w 1988 roku pierwszy raz jamajski bobslej pojawił się w igrzyskach" - stwierdziła pilot Jazmine Fenlator-Victorian.

Kolejny start czekał zawodników i zawodniczki w Whistler, oddalonym od Calgary o ok. 900 km. Pomoc w podróży zaoferował im lokalny zakład zajmujący się wypożyczaniem samochodów Driving Force, użyczając im za darmo furgonetkę oraz pokrywając koszty paliwa i ubezpieczenia.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama