W Unii Europejskiej rodzi się coraz mniej dzieci
Średni współczynnik dzietności w 2022 r. dla całej Wspólnoty wyniósł 1,46 żywych urodzeń na kobietę. W 2021 r. było to 1,53.
Najwyższy współczynnik odnotowano we Francji - 1,79 żywych urodzeń na kobietę. Na drugim miejscu była Rumunia - 1,71, na trzecia - Bułgaria (1,65).
Na drugim końcu skali znalazła się Malta (1,08), Hiszpania (1,16) i Włochy (1,24). W Polsce współczynnik dzietności w 2022 r. był nieco wyższy i wyniósł 1,29.
Współczynnik dzietności określa przeciętną liczbę dzieci, które urodziłaby kobieta w ciągu całego okresu rozrodczego (15-49 lat).
Zakłada się, że współczynnik zapewniający prostą zastępowalność pokoleń wynosi 2,1-2,15.
Czytaj więcej:
Zrozumienie dla nieposiadania dzieci jest wśród młodych Polaków rekordowo wysokie
Populacja Polski się kurczy. Alarmujące prognozy GUS na rok 2060
Hmm ciekawe dlaczego?ð§ Proponuję jeszcze bardziej wmawiać przyszłym mamom, że to jest ich wybór i jak najszybciej trzeba się pozbyć "pasożyta" z ich brzucha. Do tego jeszcze usilniej wmawiać dzieciom, że w sumie płeć to tylko taka umowna sprawa, że nie ma nic gorszego od normalnej heteroseksualnej rodziny. Boże mój, co to za świat, gdzie większości społeczeństwa wmówiono, że 2+2=5:/
No popacz łotsonie! Jak to w ogóle możliwe? Chyba trzeba zwiększyć propagande mordowania nienarodzonych dzieci, feminizmy, pe....alizmy I dżenderactwa, zwiększyć podatki i odebrać mężczyznom wszystkie prawa! Aj waj!
Ale plus tego jest taki że Unia będzie bliżej swoich założeń o zmniejszeniu dwutlenku węgla. Mniej ludzi to mniej CO2.