Menu

Żona Michaela Phelpsa wspiera go w walce z depresją

Żona Michaela Phelpsa wspiera go w walce z depresją
Znakomity pływak wyznał, że miał "przerażające wzloty i upadki" podczas trwającej pandemii. (Fot. PAP/EPA)
W szczerym wywiadzie dla 'Today' Nicole Phelps opowiedziała o depresji męża. Sam pływak przyznał niedawno, że pandemia znacznie pogorszyła jego epizody depresyjne. Doszło do tego, że Nicole Phelps bała się, że go straci. Dopiero terapia nauczyła ją, jak obchodzić się z chorym na depresję partnerem.
Reklama

Żona 35-letniego Michaela Phelpsa przyznała, że bardzo trudnym momentem dla niej samej był tragiczny wypadek lotniczy, w którym zginął Kobe Bryant. W tym samym czasie bowiem jej mąż przechodził poważny kryzys.

"Po tym, jak Vanessa Bryant straciła męża, wszystko, co mogłam zrobić, to spojrzeć na Michaela i powiedzieć: Czy możemy ci pomóc? Bo jeśli cię stracę, nie wiem, co zrobię'" - wyznała w wywiadzie Nicole Phelps. "Michael jest najbardziej niesamowitym ojcem i partnerem, o jakiego mogłem kiedykolwiek prosić" - dodała.

Nicole, która poślubiła sportowca w 2016 roku, wyjaśniła, że ważne było uświadomienie sobie, jak może mu pomóc, a jak nie. "Kiedyś myślałam: och, mogę go wyleczyć. Mogę być jego terapeutą. Mogę być tym, czego potrzebuje. Ale nauczyłam się, że nie mogę przejąć odpowiedzialności za to, jak on się czuje, bez względu na to, jak bardzo chcę" - przyznała.

Michael Pheplps to amerykański pływak, 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, mistrz świata na krótkim basenie i wielokrotny rekordzista świata. Dzięki swoim osiągnięciom i dominacji jest uważany za najlepszego pływaka w historii tej dyscypliny. W przeszłości szczerze opowiadał o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, a w zeszłym miesiącu wyznał, że miał "przerażające wzloty i upadki" podczas trwającej pandemii. "Nicole kocha mnie i chce pomóc. Chce, żebym wyzdrowiał. Ale ona sama walczy. Ona też potrzebuje wsparcia. Wiem, że to dla niej trudne" - ocenił sportowiec.

Ukojenie w trakcie pandemii daje parze wspólny trening, ponadto Michael każdego wieczoru przygotowuje dla rodziny obiad. Sama Nicole rozpoczęła współpracę z terapeutą, co pomaga jej radzić sobie z traumą związaną z myślą o utracie Michaela.

"Terapia daje mi narzędzia, dzięki którym mogę właściwie pomóc Michaelowi. Razem dorośliśmy i wiele się nauczyliśmy. To nie jest łatwe, ale jestem żoną najbardziej niesamowitego człowieka" - podkreśliła. 

Czytaj więcej:

Lek antydepresyjny może zapobiegać ciężkiemu przebiegowi COVID-19

W Hiszpanii co czwarta osoba ma objawy depresji w związku z pandemią

Sondaż: Samopoczucie najmłodszych Polaków najgorsze od 20 lat

UK: Prawie połowa personelu medycznego ma problemy psychiczne przez Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama