Menu

Zimowe igrzyska w Norwegii?

Zimowe igrzyska w Norwegii?
Norwegowie bez entuzjazmu podchodzą do idei organizacji zimowych igrzysk w ich kraju. (Fot. Getty Images)
Norwegowie są podzieleni, jeśli chodzi o możliwość zorganizowania w tym kraju w niedalekiej przyszłości zimowych igrzysk olimpijskich. Tylko 36 procent ankietowanych poparłoby ideę ponownych starań. Po raz ostatni gospodarzem igrzysk było w 1994 roku Lillehammer.
Reklama

W badaniu opinii publicznej zorganizowanym na zlecenie norweskiego radia za ponowną organizacją zimowych igrzysk olimpijskich opowiedziało się 36 proc. biorących udział w próbie. 32 procent to przeciwnicy i taki sam odsetek ankietowanych nie miało zdania.

Inaczej przedstawiają się dane uzyskane wśród osób poniżej 30 roku życia. 41 procent chce ponownie widzieć olimpijską rywalizację w swoim kraju. To spora zwyżka. W poprzednim badaniu było ich tylko 17 proc.

"Norwegia pragnie w przeważającej większości igrzysk. Możemy jeszcze raz przekonać cały sportowy świat, że potrafimy to fantastycznie zrobić na najwyższym poziomie, podobnie jak to miało miejsce 29 lat temu w Lillehammer. Nie musimy w wielu przypadkach forsować inwestycji" - stwierdził w wywiadzie dla Norweskiej Agencji Prasowej (NTB) Gerhard Heiberg, ówczesny szef komitetu organizacyjnego.

Norwegia dwa razy była gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich. Pierwsze rozegrane zostały w dniach 14-25 lutego 1952 r. w Oslo, a drugie od 12 do 27 lutego 1994 w Lillehammer.

Kolejne, 24. ZIO zorganizuje stolica Chin Pekin, w dniach 4-20 lutego 2022 roku.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama