Menu

"Zespół szybkiego reagowania" na pomoc bezdomnym w Londynie

"Zespół szybkiego reagowania" na pomoc bezdomnym w Londynie
Lato też może być niebezpieczne dla osób bez dachu nad głową. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, powołał nowy 'zespół szybkiego reagowania', który przez cały rok będzie pomagał osobom bez dachu nad głową - informuje londyński ratusz.
Reklama

Zespół będzie reagował na alerty aplikacji Streetlink, która służy londyńczykom do zgłaszania bezdomnych osób. "Drużyna Khana" będzie interweniować w każdej z dzielnic brytyjskiej stolicy, przez cały rok.

Burmistrz współpracuje również z gminami w celu wspierania bezdomnych podczas upałów, podkreślając, że ludzie, którzy żyją na ulicy, są "szczególnie narażeni na odwodnienie, udar cieplny i wyczerpanie".

Khan: "Wzrost bezdomności jest narodową hańbą". (Fot. Getty Images)

"Wzrost bezdomności jest narodową hańbą, dlatego londyński ratusz robi wszystko, aby pomóc tym, którzy przez rządową politykę stracili dach nad głową" - zaznacza Sadiq Khan.

"Sami londyńczycy mogą odegrać kluczową rolę w pomaganiu bezdomnym. Wystarczy, że poprzez aplikację Streetlink wyślą informację o osobach w trudnej sytuacji. Nowy zespół szybkiego reagowania zapewni wsparcie potrzebującym tak szybko, jak to możliwe" - dodaje włodarz stolicy Wielkiej Brytanii.

Z kolei radny Chris Best, zastępca burmistrza Lewisham, ostrzega, że "gorąca pogoda może być równie niebezpieczna dla bezdomnych, jak mrozy". "Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym ludziom" - podkreśla urzędnik.

W kwietniu burmistrz komplementował londyńczyków po tym, jak przekazali rekordową kwotę niemal 250 tys. funtów na zimową kampanię społeczną dla bezdomnych. Środki podzielono pomiędzy 22 organizacje charytatywne z Londynu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama