Menu

Zbigniew Boniek: Sportowcy powinni zostać zaszczepieni

Zbigniew Boniek: Sportowcy powinni zostać zaszczepieni
Boniek zapewnił, że PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy. (Fot. Getty Images)
Każdy sportowiec, który reprezentuje nasz kraj w imprezach europejskich czy międzynarodowych powinien być zaszczepiony przeciwko COVID-19 - oświadczył prezes PZPN Zbigniew Boniek w Radiu ZET. Jego zdaniem, zawsze znajdą się krytycy pomysłu, żeby zaszczepić piłkarzy przed Euro.
Reklama
Reklama

"Jeżeli ze strony rządu pojawią się takie sygnały, to zdecydowanie byłbym za takim rozwiązaniem" - dodał.

Zapytany, czy PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy, odpowiedział, że tak i przypomniał, że Polacy bazę będą mieli w Dublinie, a na drugi mecz z Hiszpanią polecą do Bilbao.

Boniek podkreślił, że związek wszystko ma już zorganizowane, nawet co do minuty. Nie wykluczył też zmiany wśród organizatorów Euro, jednak - jego zdaniem - nie będzie to wielka rewolucja.

Jak podał dziennik "The Sun", dzisiaj Dublin ma zrezygnować z goszczenia meczów ME. "Jeśli nasz harmonogram meczów się zmieni, to nie jest problem polskiego związku tylko organizatorów" - powiedział w audycji.

"To bardzo dobra decyzja UEFA, że Euro odbywa się w 12 europejskich krajach. Ze względów pandemicznych organizowanie turnieju w jednym państwie jest bardzo niebezpieczne" - stwierdził Boniek.

Jego zdaniem, najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia przez europejską federację jest to, czy podczas Euro na stadionach pojawią się kibice. "Przygotowałbym oficjalny protokół, który jasno określałby zasady, które obowiązywałyby fanów. Pamiętajmy, że większość osób dba o swoje zdrowie, ale piłka nożna nie może mieć żadnych przywilejów. Nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, ale miejmy nadzieję, że kibice będą wspierać reprezentację na stadionach" - przyznał. 

Czytaj więcej:

Portugalczyk Paulo Sousa trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski

ME 2021: Maksymalnie po 13 tys. widzów na meczach w Bukareszcie

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama