Menu

Zasiłkowa oszustka na luksusowych wakacjach

Zasiłkowa oszustka na luksusowych wakacjach
Thomas przez lata oszukiwała urzędników, że mieszka sama. (Fot. "Metro"/screenshot)
54-letnia Geraldine Thomas naciągnęła brytyjskich podatników na ponad 41 tys. funtów - tyle bowiem kosztowała jej udawana 'samotność' - donosi dziennik 'Metro'.
Reklama

Brytyjka przez lata oszukiwała urzędników, że mieszka sama i bezprawnie pobierała m.in. pomoc finansową dla osób o niskich dochodach i zasiłek mieszkaniowy.

Urzędnicy Departamentu Pracy i Emerytur postanowili przyjrzeć się bliżej prawdziwemu życiu kobiety.  W internecie szybko natrafili na wakacyjne zdjęcia 54-latki, na których towarzyszył jej tajemniczy mężczyzna.

Okazało się, że to jej wieloletni partner - Raymond Adams. Para nie tylko mieszkała razem, ale żyła też m.in. z pensji mężczyzny.

Piątkowa rozprawa w sądzie w Newport potwierdziła, że Thomas była w stałym związku z Adamsem od 2011 r. Od tego czasu wyłudziła ze skarbu państwa w sumie 41 350 funtów.

"Wiem, na co wydawałaś pieniądze. Na drogie luksusowe wakacje, prawda? Mimo że kontynuowałaś swoją relację, to dalej bezprawnie pobierałaś świadczenia przez bardzo długi czas" - oznajmił podczas procesu sędzia Patrick Harrington, cytowany przez "Metro".

"Oszustwa zasiłkowe są powszechne i kosztują uczciwych, pracowitych ludzi dużo pieniędzy. Popełniłaś przestępstwa, których suma przekroczyła 41 000 funtów. To dużo pieniędzy i sama jesteś sobie winna, że znalazłaś się w takiej sytuacji" - dodał.

Kobieta przyznała się do oszustwa i otrzymała 12-miesięczny wyrok w zawieszeniu. Urzędnicy zapewnili też, że dopilnują, aby odzyskać wszystkie wyłudzone przez nią pieniądze.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama