Menu

Zaha z Crystal Palace nie zamierza już klękać przed meczami

Zaha z Crystal Palace nie zamierza już klękać przed meczami
"Staramy się przekonywać, że jesteśmy równi, ale takie rzeczy nie działają" - twierdzi Zaha. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Crystal Palace Wilfried Zaha zapowiedział, że nie zamierza już klękać na jednym kolanie przed meczami angielskiej ekstraklasy w proteście przeciwko rasizmowi. 'Staramy się przekonywać, że jesteśmy równi, ale to i tak nie działa' - ocenił.
Reklama

Na angielskich boiskach wykonuje się taki gest od lipca ubiegłego roku, aby w ten sposób wyrazić solidarność z ruchem "Black Lives Matter". To nawiązanie do zachowania futbolisty amerykańskiego Colina Kaepernicka, który przybierał taką pozę podczas hymnu USA, ponieważ uważał, że kraj ten robi za mało w kwestii zwalczania rasizmu.

"Mam wrażenie, że klękanie jest poniżające. Kiedy dorastałem, rodzice mówili mi, że powinienem być dumny z tego, że jestem czarny, choćby nie wiem co. Powinniśmy stać wyprostowani" - stwierdził Zaha podczas szczytu Financial Times Business of Football.

"Ten gest staje się po prostu czymś, co robimy. To nie wystarczy. Ja już nie będę klękał, nie założę koszulki z napisem Black Lives Matter. Staramy się przekonywać, że jesteśmy równi, ale takie rzeczy nie działają" - dodał 28-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.

W ubiegłym tygodniu z klękania zrezygnował już występujący na zapleczu ekstraklasy klub Brentford, który zapowiedział własne akcje przeciwko rasizmowi.

"Nie chcę tu w ogóle rozmawiać o rasizmie, nie zależy mi na jakichś oklepanych frazesach. Dopóki nic się nie zmieni, nie pytajcie mnie o to. Dopóki nie pojawią się konkretne działania, nie chcę o tym słyszeć" - zaznaczył Zaha.

Czytaj więcej:

Bayern zwolnił jednego z trenerów. W tle oskarżenia o rasizm

Neymar oskarża Gonzaleza o rasizm

Rasistowski skandal w Lidze Mistrzów. UEFA wszczyna postępowanie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama