Menu

Zaczyna brakować kierowców autobusów. W kilku regionach UK anulowano połączenia

Zaczyna brakować kierowców autobusów. W kilku regionach UK anulowano połączenia
W Londynie autobusy miejskie kursują obecnie bez zakłóceń, ale w niektórych regionach kraju sytuacja zaczyna się komplikować... (Fot. Getty Images)
Usługi przewozów autobusowych ulegają zakłóceniom w kilku regionach Wielkiej Brytanii z powodu niedoboru kierowców, który został wywołany przez Brexit i Covid – podają brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Władze lokalne w hrabstwie Lincolnshire i części Irlandii Północnej zaleciły rodzicom, aby w tym tygodniu sami zorganizowali transport swoich dzieci do szkoły, ponieważ brakuje kierowców, którzy mogliby przewozić uczniów szkolnymi autobusami.

Również w angielskich hrabstwach Somerset i York kursy autobusów zostały odwołane lub ograniczono ich częstotliwość. Największy brytyjski przewoźnik autobusowy, firma Stagecoach, w zeszłym tygodniu przeprosiła za zakłócenia w funkcjonowaniu usług na terenach Somerset, Cheltenham i Gloucester.

"Podobnie jak wiele firm i branż w całej Wielkiej Brytanii, obecnie doświadczamy braków kadrowych ze względu na skutki pandemii i Brexitu" – wyjaśniła Rachel Geliamassi, dyrektor zarządzająca w firmie Stagecoach West.

Z kolei Konfederacja Transportu Pasażerskiego (CPT) tłumaczy, że firmy przewozowe pracują nad wyszkoleniem nowych pracowników, aby wypełnić luki pozostawione przez kierowców, którzy opuścili Wielką Brytanię w ostatnich miesiącach. Rzecznik CPT jest jednak przekonany, że problemy transportu publicznego będą krótkotrwałe.

Transport publiczny jest kolejnym sektorem dotkniętym brakiem pracowników. W wielu branżach, od hotelarstwa po budownictwo, sytuacja staje się coraz poważniejsza. Potrzebnych jest także wciąż ok. 100 tys. kierowców ciężarówek, bo zakłócenia w łańcuchach dostaw powodują braki na półkach sklepowych oraz w zaopatrzeniu wielu lokali gastronomicznych i firm usługowych. 

Czytaj więcej:

UK: W sklepach rosną ceny. Winny Brexit i brak kierowców

Szef Icelanda ostrzega: To klienci pokryją koszty związane z brakiem kierowców

Kryzys na rynku pracy w UK "może potrwać nawet dwa lata"

IKEA przeprasza za braki w zaopatrzeniu obwiniając za nie Covid i Brexit

W UK brak rzeźników. Tysiące trzody chlewnej mogą być zmarnowane

M&S obawia się problemów z importem żywności. Winny Brexit

  Komentarze
  • Fan clarksona
   8 września, 15:42

   Dalej róbcie lockdowny.. płaćcie tak mało a napewno będzie lepiej.. a tymczasem rozczochrany hu... borys podnosi podatki.. brawo.. stateczek angielaki właśnie tonie coraz bardziej.. jeszcze troche i będzie tu tak jak w polsce.. bidusia.. skończy się żarciw fiah and chipsów..

  • Ja
   8 września, 15:51

   I tak dziwi mnie, że w ogóle mają jeszcze kierowców w Londynie biorąc pod uwagę jak śmiesznie niskie mają stawki, które się nie zmieniają praktycznie od lat. Już nie wspominając, że pracownicy TFL mają o wiele większe pieniądze i lekką pracę.

  • J23
   8 września, 15:57

   Brak kierowców nie ma nic wspólnego z covidem czy brexitem. Winę ponoszą bezpośrednio firmy które oferują śmieszne stawki przy jednoczesnym eksploatowaniu pracownika na ile jest to tylko możliwe. Dlatego w chwili obecnej lepiej iść do pracy w hipermarkecie i wykładać towar na półki aniżeli jeździć z ogromną odpowiedzialnością wożąc ludzi. Sami oceńcie £10,77 - warto???

  • Ja
   8 września, 16:44

   Gdyby dali zarobic to by nie bylo nigdzie problemu a tak patrza tylko wykorzystac. Taka prawda .

  • Kierowca
   8 września, 18:27

   Jestem kierowca z dwu letnim stazem w serwisie - 5 dni pracy to srednio 450L, 6 dni 520L Zeby przezyc z rodzina musze ciagle ciagnac po 6 dni w tyg, a do tego mystery customers, black box i ciagle bukowanie przez przelozonych za byle pierdoly.. Takze jak ktos mysli o tej pracy to niech sie dwa razy lepiej zastanowi... Pozdrawiam!

  • Bus kierowiec
   8 września, 22:03

   Płace to jedna sprawa rozj....band autobusy to druga sprawa zwierzęce zachowanie co niektórych to trzecia chu.....owe godziny to czwarta debilizm menadżerów to piąta debilizm cabiaży taksówkarzy rowerzystów hulajnogistow deliwerki skoterzystów i przechodniów którzy w du...pie mają czy ich pierdolniesz czy nie a zap....dalasz a taki rasistowski menadżer cię wyj...IE bo alkocholika lub narkomana w drzwiach przytrzasnales bo się debil obudził i chciał zdążyć. I dziesiątki dziesiątki innych powodów żeby się do kierowcy swoje...ać. ja mam nawet zamiar koszulkę sobie zrobić Bus Driver worst job ever

  • Wojt
   8 września, 23:34

   Najlepiej się pracuje jako kierowca w Avivie w Warszawie 😁

  • Do Wojt
   9 września, 07:41

   Aviva wawa. Kreska i luzik.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama