Menu

Z Kraków Airport polecimy Air France do Paryża

Z Kraków Airport polecimy Air France do Paryża
Do tej pory francuski przewoźnik oferował loty z Polski z dwóch miast - z Warszawy i Wrocławia. Teraz do siatki połączeń dodano Kraków. (Fot. Getty Images)
Po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa krakowskie lotnisko powróciło do lotów pasażerskich. Wyjątkowym wydarzeniem była inauguracja wraz z francuskim przewoźnikiem nowego, bezpośredniego połączenia z Paryżem. Na razie będą to dwa loty tygodniowo, ale pod koniec wakacji może ich być nawet siedem.
Reklama

Pierwotnie Air France planowało uruchomić połączenie z podkrakowskich Balic do paryskiego portu Charles de Gaulle pod koniec marca, wraz z początkiem letniego sezonu lotniczego. Jednak wybuch epidemii SARS-CoV-2 i zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Europą pokrzyżowały te plany.

"Na szczęście cała sprawa nie została odłożona ad acta. Dzisiaj mamy okazję powitać na polskim niebie pierwszego nowego przewoźnika, po ponownym otwarciu polskiego nieba. To bardzo ważne, bo pokazuje, że branża lotnicza w Krakowie i w całej Polsce się odradza" - mówił podczas inauguracji połączenia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Od 3 lipca br. Air France lata z Krakowa do Paryża dwa razy w tygodniu. "Wkrótce będą to cztery loty na tydzień. A jeśli sytuacja na to pozwoli i będzie zapotrzebowanie, od 27 lipca jesteśmy przygotowani na rozszerzenie siatki połączeń do jednego lotu dziennie" - stwierdził Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Do tej pory francuski przewoźnik oferował loty z Polski z dwóch miast - z Warszawy i Wrocławia. Przez krótki czas był również obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Jak stwierdził Frantisek Siling, z Krakowa przez Paryż pasażerowie Air France będą mogli się dostać do niezwykle atrakcyjnych destynacji. "Mamy dobre połączenia przez Paryż do Ameryki Północnej: na Karaiby, do Nowego Jorku, Toronto, Los Angeles albo Hawany. Także do Azji - Tokio, Bangkoku" - mówił Siling.

Podkreślił jednocześnie, że w lipcu i sierpniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80 proc. wszystkich destynacji oferowanych przez Air France.

W skróconym sezonie letnim 2020 francuskie destynacje, jakie oferuje Kraków Airport, tam i z powrotem, to prawie 100 tys. miejsc w samolotach.

Na krakowskim lotnisku wdrożono specjalne procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do nowych obowiązujących zasad należy m.in. zachowanie odstępu między użytkownikami lotniska, korzystanie z ogólnodostępnych stacji ze środkami dezynfekującymi, zabezpieczenie punktów bezpośredniej obsługi pasażerów w pleksy ochronne, a także obowiązkowe noszenie maseczek przez pracowników i pasażerów przebywających na terenie lotniska. Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację "Aviation Industry Charter for COVID-19", zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami, w celu ułatwienia przywracania podróży lotniczych w ramach Unii Europejskiej oraz pozostałych krajów niezrzeszonych. Udział w programie to nie tylko wdrożenie zaleceń zawartych w opracowanym protokole, ale również koordynacja z władzami krajowymi działań podjętych w celu ograniczenia ryzyka i ich stałe monitorowanie oraz udoskonalanie.

Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce i drugim pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych.

Czytaj więcej:

Kraków Airport po 2,5-miesięcznej przerwie wznowił działalność

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

American Airlines rezygnują z nowej trasy do Krakowa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama