Wygrana Wolfsburga, pół godziny Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski w akcji. (Fot. Getty Images)
Piłkarze VfL Wolfsburg pokonali u siebie Hoffenheim 2:1 (0:1) w 20. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Od 60. minuty w ekipie gospodarzy grał Jakub Błaszczykowski - to jego najdłuższy występ w tym roku. Rezerwowym wśród gości był Eugen Polanski.

Do przerwy przyjezdni prowadzili po golu Szwajcara Stevena Zubera, ale druga połowa należała do Wolfsburga. Na początku tej części gry wyrównał Maximilian Arnold, a w 73. minucie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Daniel Didavi.

Błaszczykowski wszedł na boisko w 60. minucie, gdy zmienił Portugalczyka Vierinhę. Ostatni raz co najmniej pół godziny doświadczony polski piłkarz rozegrał 10 grudnia, gdy w 14. kolejce Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 0:5. Błaszczykowski pojawił się wówczas w podstawowym składzie i został zmieniony w 83. minucie.

W następnych kolejkach wchodził na boisko w końcówkach spotkań, a w poprzedniej serii (0:1 z FC Koeln) był przez cały mecz rezerwowym, podobnie jak 7 lutego w spotkaniu Pucharu Niemiec z Bayernem (0:1).
Po niedzielnej wygranej z Hoffenheim "Wilki" mają 22 punkty i wciąż zajmują 14. miejsce.

To była bardzo udana kolejka dla Bayernu (49 pkt). Prowadzący w tabeli monachijczycy, z Robertem Lewandowskim w składzie (zobaczył żółtą kartkę), pokonali w sobotę na wyjeździe FC Ingolstadt 2:0, choć jeszcze do 90. minuty remisowali. Bramki w końcówce spotkania zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal i Holender Arjen Robben.

Dzięki zwycięstwu uciekli rywalom w tabeli. W 20. kolejce porażkę poniósł wicelider RB Lipsk (42 pkt) oraz następne w tabeli zespoły: Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund, wspomniany Hoffenheim oraz Hertha Berlin.