Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wychowana w sierocińcu 81-letnia Irlandka odnalazła swą 104-letnią matkę

Wychowana w sierocińcu 81-letnia Irlandka odnalazła swą 104-letnią matkę
O wzruszającej historii kobiet informują wszystkie brytyjskie media. (Fot. Twitter/@NieuwsNu123)
81-letnia Irlandka wychowana w sierocińcu odnalazła po sześćdziesięciu latach poszukiwań swą matkę, która kończy w tych dniach 104 lata. Eileen Macken wychowała się w sierocińcu prowadzonym w Dublinie przez zakonnice i zaczęła poszukiwania, gdy miała 19 lat.
Reklama

Już jako 80-latka skontaktowała się w ubiegłym roku z rozgłośnią RTE w nadziei, że może radio pomoże w poszukiwaniach śladów jej pochodzenia.

Wyjaśniła dziennikarzom publicznej rozgłośni radiowej, że dzięki pomocy ekspertów od genealogii zdołała zlokalizować w Szkocji (nazwa miejscowości nie została podana do publicznej informacji) swą biologiczna matkę, Elisabeth. Radiowcy pomogli w poszukiwaniach.

81-latka pojechała do Szkocji z mężem, córką i zięciem, a ujrzawszy matkę zawołała: "Co za piękna kobieta!". "Już samo to, że mogłam jej dotknąć, znaczyło dla mnie bardzo wiele" - wyznaje Eileen Macken.

Drzwi do domu matki otworzył jej mężczyzna, który okazał się jej przyrodnim bratem. "Powiedziałam mu, że przyjechałam z Irlandii, bo dowiedziałam się, że właśnie tu mieszka moja mama; zapytałam, czy mogłabym ją zobaczyć". Odparł, że "naturalnie tak" - opowiada Eileen.

"Weszłam do pokoju i zobaczyłam kobietę czytającą gazetę. Powiedziałam, że przyjeżdżam do niej z Irlandii, na co ona, że "także urodziła się w Irlandii" - wspomina spotkanie.

Eileen Macken pozostała u matki w Szkocji przez trzy dni. Rozmawiały całymi dniami. "Była zachwycona i dosłownie nie wypuszczała mojej dłoni ze swojej" - opowiadała. Wyznała, że w towarzystwie odnalezionej mamy, która w ten weekend kończy 104 lata, "czuła się jak w obłokach".

 

  Komentarze


  • Marek Staszek
   11 maja, 22:56

   Pic na wodę !!!!!!!!!!! To wszystkotościema i nie PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!! Są o tej sprawie inne notatki w Dark Web

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama