Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wnuk Elżbiety II chce przenieść wyścigi konne na ulice Londynu

Wnuk Elżbiety II chce przenieść wyścigi konne na ulice Londynu
Wnuk królowej wierzy, że jego projekt znakomicie się sprzeda. (Fot. Getty Images)
Peter Phillips, najstarszy wnuk królowej Elżbiety II, pracuje nad pomysłem 'City Racing', który zakłada, aby wyścigi konne odbywały się na ulicach miast całego świata, m.in. w Londynie.
Reklama

W przyszłym miesiącu syn księżniczki Anny ogłosi pierwsze miasto-gospodarza "City Racing". Rywalizacja o zorganizowanie inauguracyjnych zawodów toczy się między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, australijskim Melbourne i Singapurem.

Jednak Phillips marzy, aby to ulice Londynu zamieniły się w tor wyścigów konnych. Problem w tym, że rozmowy w tej sprawie utknęły w martwym punkcie - informuje Standard.co.uk.

"W Londynie trzeba przekonać do tego pomysłu bardzo dużo osób. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wyścig odbędzie się na ulicach brytyjskiej stolicy. Byłbym rozczarowany, gdyby tak się nie stało w ciągu najbliższych kilku lat. Musimy tylko ruszyć z pierwszym wyścigiem" - zaznacza Philips.

Co ważne, pomysł "City Racing" podoba się burmistrzowi brytyjskiej stolicy. "Zawsze chętnie organizujemy nowe i ekscytujące wydarzenia sportowe. Jesteśmy gotowi do współpracy z gminami i władzami, odpowiedzialnymi za zarządzanie zielonymi terenami miasta, aby omówić wszelkie plany" - oświadczył rzecznik Sadiqa Khana

Sam Phillips wierzy, że projekt ten znakomicie się sprzeda, a dochody od sponsorów, z biletów i zakładów będą bardzo duże. "Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Chcemy jednak, by ludzie mogli być jak najbliżej krawędzi toru, żeby mogli podziwiać ścigające się konie" - podsumowuje najstarszy wnuk Elżbiety II. 

 

  Komentarze


  • Aaaaaaa
   14 marca, 17:32

   Oni niech się brexitem zajmą a nie wyścigami konnymi teraz

  • SzaryCzlowiek
   15 marca, 07:16

   w upper class zawsze czas na zabawe

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama