Menu

Włochy: Zmarł ksiądz, który oddał respirator młodszemu choremu

Włochy: Zmarł ksiądz, który oddał respirator młodszemu choremu
Kapłan rezygnował z urządzenia mówiąc, by przekazano go młodszemu choremu - komuś, kogo nie znał. (Fot. Getty Images)
Zakażony koronawirusem 72-letni ksiądz Giuseppe Berardelli zmarł w szpitalu po tym, gdy zrezygnował z respiratora chcąc, by podłączyć do niego kogoś młodszego - historię kapłana opisują włoskie media, nazywając jego gest 'chrześcijańskim heroizmem'.
Reklama

Ksiądz Berardelli pochodził z miejscowości Casnigo koło Bergamo, czyli epicentrum epidemii we Włoszech. Od jakiegoś czasu miał kłopoty ze zdrowiem. Właśnie z tego powodu pojawiły się u niego po zakażeniu koronawirusem poważne komplikacje, wymagające podłączenia go do respiratora.

Jak podały media, świadom tego, że jest u kresu życia, zrezygnował z urządzenia mówiąc, by przekazano go młodszemu choremu; komuś, kogo nie znał. Ksiądz zmarł w szpitalu w Lovere.

We Włoszech w ostatnich tygodniach zmarło co najmniej 30 księży zakażonych koronawirusem. 16 z nich należało do diecezji Bergamo.

Liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła wczoraj we Włoszech do 6 078. W ciągu doby w całym kraju zanotowano 602 zgony.

Od niedzieli potwierdzono 3 780 nowych przypadków wirusa. Dzień wcześniej był to wzrost o prawie 4 tysiące. To drugi z rzędu dzień spadku liczby zgonów i zakażeń.

Liczba obecnie zakażonych wynosi ponad 50 tys. Od początku kryzysu zanotowano prawie 64 tys. zakażeń. Wyleczono 7 432 chorych, o 408 więcej od niedzieli. 3 200 osób jest na intensywnej terapii.

Czytaj więcej:

Włochy: Wojskowe ciężarówki wywożą trumny z ciałami

Rosja: Około stu wirusologów i epidemiologów wojskowych leci do Włoch

Włochy: Zakaz poruszania się poza miejscem zameldowania

30 proc. zakażonych "skarży się na utratę węchu lub smaku"

Włochy: "Pacjent nr 1" opuścił szpital w Lombardii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama