Menu

Włochy: Zakaz poruszania się poza miejscem zameldowania

Włochy: Zakaz poruszania się poza miejscem zameldowania
Codziennie w regionie Bergamo umierają dziesiątki mieszkańców... Na zdj. wnętrze kaplicy w miejscowości Serina koło Bergamo. (Fot. Getty Images)
Rząd Włoch wprowadził dzisiaj zakaz poruszania się środkami transportu publicznego i prywatnego poza miejscem zameldowania. Wyjątek stanowią podróże związane z pracą i zdrowiem oraz innymi pilnymi potrzebami.
Reklama

To nowe rozporządzenie w sprawie walki z epidemią koronawirusa weszło w życie dzień po decyzji Rady Ministrów o wstrzymaniu całej działalności produkcyjnej w kraju z wyjątkiem niezbędnych sektorów o strategicznym znaczeniu.

Na mocy decyzji podpisanej przez ministra zdrowia Roberto Speranzę i szefową MSW Lucianę Lamorgese nie wolno poruszać się po gminach poza miejscem zameldowania i wjeżdżać do nich.

Wcześniej w wywiadzie dla dziennika "La Stampa", burmistrz Bergamo, gdzie znajduje się epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech, stwierdził, że "przekreślone zostały całe pokolenia".

"Jesteśmy jak na wojnie. Uważamy, że wprowadzenie nowych odważnych restrykcyjnych kroków może być jedynym rozwiązaniem w tragedii, która dzisiaj zdaje się nie mieć końca. W naszej prowincji w tych dniach umiera wiele kobiet i mężczyzn. Widać, jak przekreślane są całe pokolenia, których nie można nawet godnie pożegnać" - dodał Giorgio Gori, mówiąc o skutkach epidemii.

Jak poinformowała włoska Obrona Cywilna, do 5 476 wzrosła dzisiaj liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zanotowano w kraju następnych 651 zgonów.

Liczba zmarłych w ciągu doby była mniejsza niż dzień wcześniej, gdy zanotowano 793 zgony.

Obecnie zakażonych jest łącznie ponad 46 tysięcy ludzi; to wzrost od soboty o prawie 4 tysiące nowych przypadków.

Czytaj więcej:

Włochy: Wojskowe ciężarówki wywożą trumny z ciałami

Włochy: 3 405 zmarłych zakażonych koronawirusem. To więcej niż w Chinach

Włochy: Władze Lacjum protestują przeciwko zatrzymaniu w Polsce kupionych przez nie maseczek

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama