Menu

Włochy: Rekordowa kumulacja ponad 207 mln euro

Włochy: Rekordowa kumulacja ponad 207 mln euro
Do kogo trafi rekordowa kwota? (Fot. Getty Images)
Do 207,5 miliona euro wzrosła kumulacja we włoskiej grze liczbowej Superenalotto, w której główna wygrana nie padła od czerwca zeszłego roku. To najwyższa suma, jaką można wygrać w ponad dwudziestoletniej historii gry.
Reklama

"Szóstka" nie padła także w czwartkowym losowaniu, a z każdym, odbywającym się w trzy razy w tygodniu, rośnie we Włoszech "gorączka Superenalotto". Liczba osób wypełniających kupony regularnie zwiększa się. Przyjeżdżają także, aby zagrać mieszkańcy sąsiednich krajów: Francji, Austrii, Szwajcarii i Słowenii.

Na włosko-francuskiej granicy drogowej między miastami Ventimiglia a Mentone tworzą się korki, bo tak wiele osób przekracza ją, by spróbować swego szczęścia.

W kolejce do kolektur ustawiają się tysiące ludzi. (Fot. Getty Images)

Ekspert w dziedzinie gier Dario De Toffoli studzi jednak zapał wszystkich ustawiających się w kolejkach do kolektur i barów, gdzie można kupić kupon za 1 euro.

"Wygrana - wyjaśnił - pozostaje mirażem, czymś prawie niemożliwym, bo prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi jeden na ponad 622 miliony".

Największa dotąd wygrana w historii tej włoskiej gry to prawie 178 milionów euro. Rekord ten padł w październiku 2010 roku, a sumą tą podzieliło się kilkudziesięciu graczy, uczestników gry systemowej.

  Komentarze
  • Janosik 2009
   9 sierpnia, 16:37

   W tej Loterii może wygrać tylko... jasnowidz.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama