Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Premier zarabia 6 700 euro miesięcznie

Włochy: Premier zarabia 6 700 euro miesięcznie
Włoski premier pobiera stosunkowo niewielką - jak na przywódcę kraju - pensję. (Fot. Getty Images)
6 700 euro miesięcznie - tyle wynosi netto miesięczna pensja premiera Włoch, którym od piątku jest profesor Giuseppe Conte. Tę sumę przypomniano po zaprzysiężeniu rządu i przed głosowaniem nad wotum zaufania dla niego w Senacie.
Reklama

Kwota ta jest znacznie niższa od pensji prezydenta, a także deputowanych i senatorów - zauważyła agencja ADNKronos. Podkreśliła, że zarobki szefa rządu nie należą do kategorii, które nazywane są "szalonymi wydatkami na włoską politykę”. Za takie uznaje się wielotysięczne pensje wraz z dodatkami i dietami, jakie pobierają parlamentarzyści oraz wielu lokalnych polityków i burmistrzów, a zwłaszcza członkowie zgromadzenia na Sycylii.

Wynagrodzenie netto premiera wynosi 80 tysięcy euro rocznie, co daje około 6,7 tysięcy euro miesięcznie. Kiedy premierem był do niedawna Paolo Gentiloni, jego zarobki brutto wynosiły 107 tysięcy euro rocznie. Jak się oblicza to ponad dwa razy mniej niż wynosi pensja prezydenta Sergio Mattarelliego, czyli 239 tysięcy euro brutto.

Dotychczas premier Conte był wykładowcą uniwersyteckim, adwokatem i członkiem kierownictwa Krajowej Rady Sądownictwa Administracyjnego.

 

  Komentarze


  • BU HA HA
   6 czerwca, 07:26

   A MOJ SZEF 10X TYLE. GO HOME PREMIER

  • Do bu ha ha
   6 czerwca, 07:36

   No wlasnie matole,dlatego on jest szefem a nie ty...

  • Ziutek
   6 czerwca, 11:00

   Matoły sa od roboty, a nie od szefowania...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama