Menu

Włochy: Popularna miejscowość oblężona przez turystów. Władze zapowiadają kontrole

Włochy: Popularna miejscowość oblężona przez turystów. Władze zapowiadają kontrole
Burmistrz Gallipoli alarmuje, że do liczącego 20 tys. mieszkańców miasta przyjechało nawet 80 tys. turystów. (Fot. Getty Images)
Władze obleganej przez turystów nadmorskiej miejscowości Gallipoli w Apulii na południu Włoch zapowiedziały wzmocnienie patroli na zatloczonych plażach i w lokalach, gdzie będą egzekwować przestrzeganie norm sanitarnych. Przebywa tam ponad 80 tys. ludzi.
Reklama

Burmistrz Gallipoli Stefano Minerva poinformował jeszcze w piątek, że zamierza wyasygnować specjalne fundusze, by powołać prywatne patrole porządkowych, które będą sprawdzać przestrzeganie reguł walki z epidemią na otwartych, bezpłatnych plażach, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi.

"Kiedy do miejscowości zamieszkanej przez 20 tys. osób napływa 80-100 tys. turystów, nie jest łatwo kontrolować wszystko. Próbujemy, ale nie jest to proste" - przyznał burmistrz w dniach szczytu sezonu wakacyjnego.

Minerva zaznaczył, że władze regionu Apulia już wcześniej zwróciły się do sił porządkowych i lokalnych administracji z apelem o zintensyfikowanie kontroli zarówno na publicznych plażach, jak i w miejscach nocnego życia.

"Staramy się, straż miejska codziennie patroluje najbardziej zagrożone strefy, ale skontrolowanie wszystkiego jest niemożliwe" - stwierdził szef władz Gallipoli.

Czytaj więcej:

Włochy: 52 stopnie Celsjusza - odczuwalna temperatura na Sardynii

Prawie 2 lata po katastrofie otwarto nowy most w Genui

Włoski minister zdrowia: Wskaźnik zakażeń mamy najniższy w Europie

Włochy: Ewakuowano mieszkańców doliny w Alpach z powodu ryzyka rozpadu lodowca

  Komentarze
  • Ana
   9 sierpnia, 22:34

   Pieknie . Mam przy tej plazy zdiecie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama