Menu

Władze UK zaniepokojone wzrostem napięć na linii USA-Chiny

Władze UK zaniepokojone wzrostem napięć na linii USA-Chiny
Theresa May podkreśliła w swoim oświadczeniu, że "wojny handlowe nikomu nie służą". (Fot. Getty Images)
Rząd Wielkiej Brytanii jest zaniepokojony narastaniem napięć z powodu sporu o cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i jest zdania, że nikt nie skorzysta na wojnie handlowej - oświadczyła rzeczniczka premier Theresy May.
Reklama

"Od pewnego już czasu powtarzamy, że jesteśmy tym zaniepokojeni oraz że jest dla nas jasne, że na wojnach handlowych nikt nie korzysta" - przekazała rzeczniczka.

"Rozmowy między (USA i Chinami) trwają. Mamy nadzieję, że (strony) znajdują rozwiązanie, które pozwoli uniknąć dalszej eskalacji" - dodała.

USA nałożyły cła na wszystkie produkty z Chin. (Fot. Getty Images)

USA wprowadziły wczoraj ogłoszoną przez prezydenta Donalda Trumpa podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld USD rocznie. Pekin wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji i zapowiedział użycie "koniecznych środków odwetowych", ale nie wyjaśnił, jakie konkretnie kroki zostaną podjęte.

Podwyżka ceł weszła w życie w momencie, gdy w Waszyngtonie toczy się kolejna runda dwustronnych negocjacji, które mają zakończyć trwającą od 10 miesięcy wojnę handlową. Wicepremier ChRL Liu He spotkał się tam w czwartek z ministrem finansów USA Stevenem Mnuchinem i przedstawicielem USA ds. handlu Robertem Lighthizerem. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama