Menu

Władze Londynu apelują o nowe restrykcje

Władze Londynu apelują o nowe restrykcje
Władze londyńskich gmin apelują do rządu o jak najszybsze wprowadzenie nowych restrykcji. (Fot. Getty Images)
Władze Londynu chcą wprowadzenia godziny policyjnej dla barów i restauracji, a także obowiązkowych maseczek w miejscach publicznych - poinformował dziś burmistrz brytyjskiej stolicy, Sadiq Khan. Jednocześnie wezwał brytyjski rząd, aby jak najszybciej ogłosił nowe restrykcje.
Reklama

Sadiq Khan spotkał się z władzami wszystkich londyńskich gmin, a także z ekspertami ds. zdrowia publicznego, aby przygotować "nowy plan dla Londynu". Znajdzie się tam szereg nowych restrykcji, które - zdaniem gmin - powinny obowiązywać na terenie brytyjskiej stolicy.

W rozmowie ze Sky News burmistrz przekazał, że wśród proponowanych zmian jest m.in. wprowadzenie godziny policyjnej dla barów i restauracji, obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, znaczne ograniczenie liczby osób uczestniczących w pogrzebach i ślubach, a także zachęcanie wszystkich do pracy z domu.

Komentarze Sadiqa Khana pojawiły się w czasie, gdy w Wielkiej Brytanii drastycznie rośnie liczba chorych na koronawirusa, a rząd przygotowuje się do wprowadzenia nowych restrykcji w całym kraju.

Decyzje w sprawie nowych ograniczeń jeszcze dzisiaj mają być przedstawione przez brytyjski rząd.

Sytuacja epidemiczna w brytyjskiej stolicy jest coraz bardziej niepokojąca. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

"Do UK nadchodzi druga fala wirusa". Johnson zapowiada nowe restrykcje

Supermarkety w UK alarmują: Mieszkańcy znów robią zapasy

Anglia: Od czwartku puby i restauracje będą zamykane o 22:00

Naczelni lekarze UK zgodni: Czas wejść na 4. z 5 poziomów zagrożenia wirusem

W UK znów powyżej 4 000 zakażeń

Dzisiaj decyzja o zaostrzeniu restrykcji w UK

  Komentarze
  • Fajnie
   22 września, 16:59

   Ciekawe ile pandziorkow przytulił za to co gada i ma zamiar zrobic.przeciez na początku tego cyrku sam przekonywał ze nic się nie dzieje że metro jest bezpieczne itd. A tu od jakiegoś czasu patrzcie jaka zmiana. Kasiora poszła i to pewnie niezla

  • Kuh
   22 września, 18:43

   każdy kraj który wprowadził lock down sprzedał się a raczej swój kraj! Gospodarka juz jest na kolanach a oni co chwile nakazy zakazy jeszcze trochę i będą mówić jak ma się żyć

  • Kogut
   23 września, 00:23

   On razem ze swoim kolegą po fachu niech sobie założą maski klauna i tak chodzą. Dla nich dwóch.lockdown na stałe. Po ich kadencji będą się musieli do końca życia ukrywać ludzie im tego nie podarują. Niszczą wszystkich finansowo.

  • Qaz71
   23 września, 20:36

   Dlaczego nikt nic nie mówi o krajach Afrykanskich? Bo tam nic się nie dzieje. Dlaczego nie mówi się ile umarło na raka, na grypę, na AIDS?? To debile!!

  • Rekin
   23 września, 21:25

   Jedno klamstwo bo plandemi nie ma .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama