Menu

Wizz Air zwróci na konto 120 proc. pierwotnej ceny rezerwacji

Wizz Air zwróci na konto 120 proc. pierwotnej ceny rezerwacji
Kwotę będzie można wykorzystać na kolejny przelot w ciągu dwóch lat. (Fot. Getty Images)
Wizz Air zwróci w sposób automatyczny 120 proc. pierwotnej ceny rezerwacji na konta WIZZ dla klientów indywidualnych, o ile klient zechce wykorzystać te pieniądze na przelot w ciągu dwóch lat. Jeśli nie, otrzyma zwrot ceny rezerwacji na konto lub kartę.
Reklama

"Linia Wizz Air z powodu znacznej liczby odwołanych lotów spowodowanych ograniczeniami podróży z powodu rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 zwraca w sposób automatyczny 120 proc. pierwotnej ceny rezerwacji na konta WIZZ dla klientów indywidualnych" - poinformowała linia w dzisiejszym komunikacie. Kwotę będzie można wykorzystać na kolejny przelot w ciągu dwóch lat.

Anna Robaczyńska, z biura prasowego przewoźnika wyjaśniła, że jeśli klient będzie wolał zwrot gotówki, to "oczywiście" linia zwróci pieniądze na konto lub kartę.

W komunikacie napisano, że wraz z wprowadzeniem automatycznego procesu zwrotów, najpóźniej do 14 kwietnia 2020 roku, zostanie tymczasowo wyłączona rejestracja reklamacji online.

"Pozwoli to usprawnić obsługę ponad 100 razy więcej otrzymywanych codziennie anulowań. Wizz Air zapewnia, że nawet jeśli potrwa to dłużej niż zwykle, wszelkie roszczenia zostaną rozpatrzone, a klienci otrzymają zwrot kosztów po odwołanym lotach" - napisano w komunikacie.

Dodano, że pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji - włącznie z internetowymi biurami podróży - powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety. 

Czytaj więcej:

Emirates, Air France i KLM umożliwiają bezpłatną zmianę rezerwacji biletów

Wizz Air zawiesza do odwołania loty do i z Polski

Ryanair odwołuje wszystkie rejsy do i z Polski od dzisiaj do 31 marca

Utknąłeś poza granicami kraju? LOT-em wrócisz do Polski

Brytyjskie linie lotnicze proszą o rządową pomoc

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji lotu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama