Menu

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce do 6 czerwca

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce do 6 czerwca
Zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym obowiązuje do 6 czerwca, a w odniesieniu do lotów krajowych - do 31 maja. (Fot. Getty Images)
Węgierska niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air w związku z przedłużeniem restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca - poinformował przewoźnik.
Reklama

Wizz Air dodał, że pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie przewoźnika lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani drogą elektroniczną.

Dodano, że 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi przewoźnika.

Linia lotnicza wskazała, że pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co jak zaznaczono zajmie więcej czasu. Będą oni informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę.

"W tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 proc. pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety" - dodano.

Wczoraj ogłoszony został projekt rozporządzenia przedłużający zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym do 6 czerwca, a w odniesieniu do lotów krajowych do 31 maja.

"Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych" - napisano w Ocenie Skutków Regulacji projektu.

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym traci moc już dzisiaj (z końcem dnia 23 maja 2020 r.).

Czytaj więcej:

Wizz Air wydłuża zawieszenie wszystkich lotów do i z Polski

Kolejne linie wprowadzają obowiązek noszenia maseczek podczas lotów

16-proc. obniżka cen na 16. urodziny linii Wizz Air

Linie lotnicze easyJet wznowią część połączeń 15 czerwca

  Komentarze
  • Igor
   23 maja, 10:47

   Przecież wizzair lata do polski i z polski wiec jak lot jest odwołany??? Jak widać z tymi lotami to jest tak samo jak na lodowym przekraczaniu granic autem!!! Ludzie jeżdżą latają a media ogłupiają ludzi zakazami których praktycznie nie ma!!Na zwrot z ryanaira czekam już czwarty miesiąc i tez nic!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama