Menu

Wizz Air z nową bazą na Cyprze. Poleci z Wrocławia do Larnaki

Wizz Air z nową bazą na Cyprze. Poleci z Wrocławia do Larnaki
Linia będzie dysponować w cypryjskiej bazie dwoma samolotami typu Airbus A320. (Fot. Getty Images)
Węgierski przewoźnik ogłosił otwarcie w Larnace swojej 28. bazy. Zamierza stamtąd latać do dziesięciu miast, w tym do Wrocławia.
Reklama

Linia będzie dysponować w cypryjskiej bazie dwoma samolotami typu Airbus A320. Wraz z jej otwarciem linia ogłosia też dziesięć nowych połączeń z Larnaki do sześciu krajów, począwszy od lipca 2020 roku. 

Wizz Air będzie latać z Lanarki do: Aten (od 1 lipca), Salonik (1 lipca), Kopenhagi (1 lipca), Billund (2 lipca), Karlsruhe/Baden Baden (4 lipca), Suczawy (10 lipca), Wrocławia (10 lipca), Dortmundu (11 lipca), Memmingen (11 lipca) i Turku (12 lipca).

W sumie w ofercie linia ma milion miejsc na ten rok. Połączenia Larnaki z Wrocławiem zaplanowano na dwa dni w tygodniu - poniedziałek i piątek.

Historia Wizz Air na Cyprze sięga dekady, kiedy to w grudniu 2010 roku wylądował tu pierwszy samolot w barwach węgierskiej linii. W 2019 roku linie lotnicze przewiozły ponad 800 tysięcy pasażerów na Cypr. 

"Po 10 latach istnienia w porcie lotniczym w Larnace, mogę z przyjemnością ogłosić otwarcie tutaj naszej najnowszej bazy. Widzimy potencjał i zapotrzebowanie na niskokosztowe podróże na Cyprze, który jest jednym z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się kierunków turystycznych. Z zaangażowaniem zamierzamy nadal rozwijać tu naszą działalność, oferując jeszcze więcej przystępnych możliwości podróży z i do Larnaki przy zachowaniu reżimu sanitarnego" - oświadczył József Váradi, prezes grupy Wizz Air.

Czytaj więcej:

"Mosty powietrzne" nadzieją na wakacyjne wyjazdy Brytyjczyków

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce do 6 czerwca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama