Menu

Wizz Air jedną z najbezpieczniejszych linii świata

Wizz Air jedną z najbezpieczniejszych linii świata
Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie. (Fot. Getty Images)
Węgierski przewoźnik Wizz Air znalazł się w gronie dziesięciu najbezpieczniejszych tanich przewoźników na świecie. Ranking opracował serwis AirlineRatings.com.
Reklama

Twórcy zestawienia "Najbezpieczniejszych linii lotniczych świata 2019" brali pod uwagę takie czynniki jak: dotychczasowe incydenty związane z bezpieczeństwem lotów, wyniki audytów, a także rentowność, inicjatywy w zakresie procedur bezpieczeństwa oraz wiek floty.

Bezpieczne tanie linie lotnicze, według AirlineRatings.com, to kolejno: Flybe, Frontier, HK Express, Jetblue, Jetstar Australia/Asia, Thomas Cook, Volaris, Vueling, Westjet i Wizz Air.  

"Bezpieczeństwo niezmiennie pozostaje najwyższym priorytetem Wizz Air. Z dumą przyjmujemy wyróżnienie, jakim jest miejsce w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych linii lotniczych. To dla nas potwierdzenie, że nasza strategia opierająca się na zapewnianiu bezpieczeństwa jest dobra i prowadzi nas we właściwym kierunku, a zdobyta w zeszłym roku nagroda w postaci 7-gwiazdkowej oceny bezpieczeństwa dla Wizz Air była wielce zasłużona" - podsumował Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor operacyjny w Wizz Air.

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie. Obecnie składa się ze 115 samolotów typu Airbus A320, A321ceo i A321neo. Maszyny mają średnio po 4,7 lat. Niedawno linia ogłosiła, że zamówiła kolejnych 274 wydajnych maszyn wąskokadłubowych - Airbus A321neo.

Przewoźnik zapewnia, że "utrzymanie młodej i nowoczesnej floty w nienagannym stanie jest możliwie dzięki współpracy Wizz Air w zakresie serwisu z partnerami wiodącymi na rynku europejskim".

  Komentarze
  • Omg znafca
   3 sierpnia 2019, 17:32

   Paweł Klimczak... nie wypowiadaj sie o czymś o czym nie masz pojecia.... znafffco

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama