Menu

Wizz Air informuje o zmianach w zakazie lotów z Polski

Wizz Air informuje o zmianach w zakazie lotów z Polski
Wizz Air obecnie oferuje loty z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej. (Fot. Getty Images)
Linia lotnicza Wizz Air poinformowała, że zgodnie z nowym rozporządzeniem polskiego rządu, regulującym zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, zmodyfikowano listę państw, do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski.
Reklama

Od 30 września do 13 października 2020 roku obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów międzynarodowych. Wprowadzony został zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium niektórych państw.

Zakaz nie dotyczy państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen, a także Ukrainy. Tym samym Wizz Air informje, że obecnie oferuje loty z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej, a także do krajów EFTA ( m.in. Islandia, Norwegia, Szwajcaria).

Wizz Air uruchomił już mapę do planowania podróży, która stanowi nowe i stale aktualizowane narzędzie do wyszukiwania i sprawdzania, do których miejsc z siatki połączeń Wizz można w danym momencie latać. To także źródło informacji na temat obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu.

Jednak linia Wizz Air zaleca, aby pasażerowie dodatkowo sprawdzali wymagania dotyczące wstępu do danego kraju tuż przed wylotem, ponieważ mogą one podlegać codziennym zmianom. 

Wizz Air przypomina, że za podróżowanie w odpowiednio dopasowanej maseczce, zakrywającej nos i usta, odpowiada załoga i pasażerowie, mając na celu ochronę zdrowia osób na pokładzie. Noszenie masek to obecnie standardowa procedura zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu.
 

Czytaj więcej:

Wizz Air znów lata z Polski

Wizz Air zainaugurował pierwszy lot do Abu Dhabi

Linie Wizz Air uruchomiły specjalną mapę, aby ułatwić planowanie podróży

Od 30 września połączenia lotnicze mają wrócić do całej strefy Schengen

Wizz Air będzie szkolić pilotów sił zbrojnych

  Komentarze
  • 310 £ zamrożone prze wiz
   1 października, 16:19

   Lepiej informujcie kiedy kase za bilet oddacie bo miał być zwrot 60 dni a tu już 6 miesięcy minęło

  • Łukasz
   2 października, 07:14

   Przecież wizzair oddaje na konto wizzair odrazu a jak chcesz zwrot na swoje konto to 7dni. Może ty pomyliłeś linie z ryanair 😂

  • Czytelnik anonimowy
   2 października, 11:47

   Jak konto Wizz zwrot jest natychmiast 20%
   A pieniądze do wykorzystania przez 2 lata
   Na konto prywatne trwa to o wiele z dlugo

  • Kriss
   3 października, 08:55

   Niestety ale linia lotnicza nie jest dla ludzi tylko ludzie dla niej. Wielka Brytania wprowadziła kwarantannę ale lotów nie odwołano. Wręcz przeciwnie. Loty odbywają się normalnie. Nieistotne że na pusto. Nikt nie poleci po to żeby siedzieć w domu 2 tygodnie. Ważne że kasa się zgadza. Oczywiście na ich koncie nie naszym.

  • Eva
   3 października, 11:22

   Oszuści

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama