Menu

Wimbledon zagrożony. "Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu"

Wimbledon zagrożony. "Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu"
Organizatorzy rozważają "przełożenie i odwołanie" turnieju. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu poinformowali wczoraj, że w związku z pandemią rozważają wszystkie możliwe scenariusze w odniesieniu do tegorocznej edycji londyńskiego turnieju tenisowego. 'Łącznie z przełożeniem i odwołaniem' - zaznaczono w komunikacie.
Reklama

Organizatorzy londyńskiej imprezy zaznaczyli, że na przyszły tydzień zwołano w trybie pilnym spotkanie zarządu All England Lawn Tennis Club, na którym zapaść ma decyzja.

"W oparciu o otrzymywane przez nas dane i mając na uwadze przygotowanie nawierzchni trawiastej, na której gra się w Wimbledonie, można wnioskować, że przełożenie turnieju na późniejszy termin w tym roku wiązałoby się ze znaczącym ryzykiem i trudnościami. Gra przy pustych trybunach została formalnie wykluczona" - zaznaczono w oświadczeniu.

Zgodnie z pierwotnym planem, zawodnicy mieli rywalizować w Wimbledonie od 29 czerwca do 12 lipca. Los prestiżowej imprezy stanął jednak pod znakiem zapytania za sprawą rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa.

Z tego powodu przełożono już na jesień wielkoszlemowy French Open (pierwotnie miał się odbyć na przełomie maja i czerwca), a zmagania w turniejach ATP i WTA oraz ITF zostały zawieszone do początku czerwca.

Czytaj więcej:

Novak Djokovic apeluje do kibiców, aby zostali w domu

Mecz Atalanty Bergamo w LM "przyspieszył epidemię"

Reprezentantka Szkocji w curlingu wróciła do pracy jako pielęgniarka

Roger Federer przekazał milion franków najbardziej potrzebującym rodzinom

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama