Menu

Wietnam: Premier zarządził śledztwo ws. ciężarówki ze zwłokami w Anglii

Wietnam: Premier zarządził śledztwo ws. ciężarówki ze zwłokami w Anglii
Wietnamski premier zarządził dochodzenie po tym, jak okazało się, że jedna z kobiet znalezionych w ciężarówce mogła być Wietnamką. (Fot. Getty Images)
Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc polecił władzom lokalnym, by ustaliły, czy wśród 39 zabitych znalezionych w ciężarówce w Anglii byli wietnamscy obywatele. Nakazał też policji wszczęcie śledztwa w sprawie domniemanego handlu ludźmi.
Reklama

W kontekście śledztwa dotyczącego handlu ludźmi wietnamski premier w komunikacie opublikowanym na stronie rządowej podkreślił, że władze "dokładnie zajmą się wszelkimi naruszeniami". Dodał, że raportu w sprawie życzy sobie do 5 listopada.

Ambasada Wietnamu w Londynie potwierdziła w piątek, że kontaktuje się z brytyjską policją w związku z podejrzeniem, że jedna z kobiet, których ciała znaleziono w ciężarówce, jest Wietnamką. Początkowo informowano, że wszystkie ofiary to Chińczycy.

W sobotę brytyjska policja poinformowała, że liczy na pomoc ze strony wietnamskiej społeczności w Wielkiej Brytanii i za granicą w celu identyfikacji zabitych. Przedstawiciel policji Martin Pasmore powiedział dziennikarzom, że nie można wykluczyć, że wśród ofiar są obywatele innych - poza Chinami - państw. Dodał, że większość zgłoszeń funkcjonariusze otrzymali od Wietnamczyków zmartwionych losem przyjaciół czy bliskich.

Podano ponadto, że szczątki wszystkich 39 zabitych są już w kostnicy i czekają na autopsję.

Dotychczas w związku ze śmiercią 39 ludzi, których zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę w naczepie ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, brytyjska policja aresztowała cztery osoby. Wśród zatrzymanych są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo; m.in. mężczyzna z Irlandii Północnej.

Czytaj więcej:

Policja: Ciężarówka, w której odkryto zwłoki, przypłynęła z Belgii

39 ciał w ciężarówce: Dwie kolejne osoby w rękach policji

Kolejny zatrzymany ws. ciężarówki ze zwłokami znalezionej w Anglii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama